Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Spektakl w Muzeum Wsi Mazowieckiej

Po spektaklu aktorzy otrzymali kwiaty. Autor: Fot. A. Korolczuk

Sierpecki skansen to nie tylko ekspozycja etnograficzna. To również przybliżanie kultury w formie koncertów czy spektakli teatralnych w ramach projektu Kolorowa Scena Dźwięku i Obrazu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Spektakl „Imię” francuskiego dramatopisarza Matthieu Delaporte, zaprezentowany na scenie Hotelu Skansen to komedia zmuszająca jednak również do refleksji na temat relacji międzyludzkich: co w nich jest prawdą, a co jedynie skrywanym za sarkazmem zbiorem przekonań. Sztuka przenosi widzów do Paryża, na kolację do grupy przyjaciół. Ich relacja w trakcie jednego wspólnego posiłku wystawiona zostaje na próbę. Niewinny żart jednego z bohaterów doprowadza do obnażenia wielu tajemnic i odkrycia tego, jak rzeczywiście ci bliscy sobie ludzie postrzegają siebie nawzajem. Największą próbą przyjaźni staje ujawniona prawda o skrywanym latami romansie.  

Na sierpeckiej scenie w aktorskich kreacjach wystąpili: Małgorzata Foremniak, Wojciech Malajkat, Szymon Bobrowski, Dorota Krempa oraz Igor Obłoza.

Spektakl został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony