Aktualności - kultura, promocja, turystyka

W muzeum motoryzacji w Otrębusach

Autor: fot. arch. UMWM

Placówka może się pochwalić m.in. unikatową kolekcją zabytkowych pojazdów. Do zwiedzania muzeum zachęca marszałek Adam Struzik.

Jest to największa placówka tego typu w Polsce. W muzeum możemy obejrzeć kolekcję ponad 300 zabytkowych pojazdów. Placówka w Otrębusach istnieje od 1995 r., a w 2001 r. muzeum wpisano do rejestru państwowych muzeów.

– Są miejsca na Mazowszu może odrobinę mniej znane, ale z całą pewnością warte odwiedzenia. Jeśli jeszcze nie byliście w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, warto tu zajrzeć. Wspaniałe eksponaty, prawdziwe perełki motoryzacji, gratka dla małych i dużych. Takie miejsca najczęściej prowadzą ludzie z pasją i wielkim sercem, tak jest i tu – zachęca do zwiedzania marszałek Adam Struzik.

Wśród eksponatów są wyselekcjonowane samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery, motocykle, a także sprawne czołgi, które brały udział w filmie „Czterech Pancernych i pies”.

Tutaj też obejrzymy dawne maszyny do pisania, gramofony, budki telefoniczne, kufry, walizki, telefony, stację paliw z lat 20-tych oraz liczne pamiątki związane z okresem PRL-u. Nie lada gratką jest najstarszy samochód JAG z 1897 r.  na naftę.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony