Aktualności - Kultura, promocja, turystyka

 • Marszałek stoi i czyta list gratulacyjny. Zwrócony jest ku słuchającym go trzem mężczyznom w garniturach, którzy trzymają przed sobą dyplomy i listy. W tle widać członków orkiestry

  Orkiestra Dęta z Sochocina ma 25 lat

  Marszałek Adam Struzik uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych Orkiestry Dętej w Sochocinie (powiat płoński).
 • Przed drzwiami Muzeum Regionalnego w Siedlcach stoją Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc wraz z przedstawicielami muzeów. Janina Ewa Orzełowska trzyma przed sobą wielką monetę 1 zł.

  Za złotówkę do muzeum i teatru (Siedlce)

  Zaledwie za 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim, koncert zespołu Mazowsze czy zwiedzić zamek w Liwie.
 • Otwarcie sezonu turystycznego w Pułtusku.

  Otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu!

  W tym roku samorząd Mazowsza stawia na aktywny wypoczynek pod hasłem MAZOprzygody. Odpoczywać będziemy świadomie i wspólnie, z rodziną oraz przyjaciółmi na łonie mazowieckiej przyrody i w wyjątkowych MAZOmiejscach.
 • Zdjęcie zbiorowe. Wicemarszałek Rafał Rajkowski z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu.

  Za złotówkę do muzeum i teatru!

  Zaledwie 1 zł będzie można zobaczyć spektakl w Teatrze Polskim czy zwiedzić wystawy w radomskiej Elektrowni czy Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Samorząd Mazowsza zaprasza i otwiera swoje instytucje kultury dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.
 • muzeum za złotówkę.JPG

  Do muzeum i teatru za złotówkę

  Zaledwie 1 zł będzie kosztować spektakl w Teatrze Polskim, koncert zespołu Mazowsze czy wizyta w Muzeum Sportu i Turystyki. Decyzją samorządu Mazowsza symboliczną złotówkę za zwiedzanie instytucji kultury samorządu województwa mazowieckiego zapłacą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z regionu.
 • IMG_2138.jpg

  Za złotówkę do muzeum i teatru

  Zaledwie 1 zł będzie kosztować wizyta w Muzeum Mazowieckim, spektakl w Teatrze Dramatycznym w Płocku czy spacer po skansenie w Sierpcu. Samorząd Mazowsza za symboliczną złotówkę otwiera swoje instytucje kultury dla najmłodszych Mazowszan.
 • Powołania dla dyrektorów

  Z rąk marszałka Adama Struzika nominacje dyrektorskie odebrali dyrektorzy pięciu instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.
 • Zdjęcie stockowe, mężczyzna w muzeum.

  Samorząd Mazowsza wspiera kulturę!

  Blisko 10 mln zł dodatkowych środków z budżetu województwa trafi do mazowieckich placówek kulturalnych. Decyzję w tej sprawie podjęli radni województwa mazowieckiego.
Powrót na początek strony