Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Koncert „Mazowsza” w Garwolinie

Janina Ewa Orzełowska stoi na scenie i przemawia. Za nią stoją członkowie zespołu Mazowsze Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

W Garwolinie można było wysłuchać koncertu „Kalejdoskop barw Polski” – flagowego występu Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Koncert zorganizowany został przy współpracy władz miasta i samorządu województwa, który reprezentowała Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa.

Kalejdoskop Barw „Mazowsza”

Koncert był swoistą podróżą po całym kraju – z tradycyjnym tańcem, śpiewem i muzyką, charakterystyczną dla każdego regionu. W programie koncertu w Garwolinie znalazły się najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, a przede wszystkim Witolda Zapały), najpopularniejsze piosenki oraz przepiękne stroje z kilkudziesięciu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawiły się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

– Zespół „Mazowsze” jest nie tylko wizytówką naszego regionu, ale przede wszystkim dumą i chlubą Polski. Ci wspaniali artyści reprezentują fantastyczne, wielobarwne tradycje z każdego zakątka kraju. Cieszę się również z tego, że już po raz kolejny mogą gościć tu w Garwolinie, mieście o bogatej tradycji i kochającym kulturę – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony