Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Powiślacka Pograjka w Strychu

Zdjęcie 1A.jpeg Autor: fot. Arkadiusz Kalinowski

W miejscowości Strych (gm. Maciejowice, powiat garwoliński) odbyła się wyjątkowa impreza pod szyldem „Pograjki Powiślackiej”. Udział w niej wzięła członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

W Strychu odbyła się zabawa taneczna, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach oraz lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.
W trakcie imprezy swoje talenty zaprezentowało kilka kapel, wykonujących muzykę z dawnych lat, przy której bawiły się starsze pokolenia. W programie znalazła się także wystawa poświęcona muzykantom Powiśla Maciejowickiego, wspólna nauka tańców oraz zabawa na ludowo. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy z zaciekawieniem słuchali dawnych melodii i opowieści artystów.

- To wspaniała inicjatywa, która przybliża nam wszystkim dawne melodie i zwyczaje regionu Powiśla Maciejowego. Z każdym rokiem poznajemy bądź odkrywamy na nowo historię wielu wspaniałych miejsc Mazowsza, w tym kulturę, folklor i tradycję. Mazowsze jest pełne takiej różnorodności, dlatego bardzo się cieszę, że lokalne instytucje kultury prężnie działają, przybliżając mieszkańcom ich tradycje podkreślała Janina Ewa Orzełowska.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony