Aktualności - kultura, promocja, turystyka

V Festiwal Pieroga w gminie Kotuń

Janina Ewa Orzełowska stoi na scenie z czterema mężczyznami w krawatach i dwiema kobietami. Przed nią stoi wielkie pudło. jeden z mężczyzn trzyma list gratulacyjny Autor: fot. Janusz Nalewajk

Już po raz piąty w gminie Kotuń (pow. siedlecki) – tradycyjnie we wsi Pieróg – zorganizowano gminny konkurs na najlepsze pierogi.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, który reprezentowała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. 

Festiwal smaków

Gmina Kotuń zorganizowała przy udziale sołtysa wsi Pieróg już piątą edycję niezwykle pysznego konkursu na najlepsze gminne pierogi. Do rywalizacji stanęły głównie Koła Gospodyń Wiejskich, które prześcigały się w przygotowaniu najlepszego ciasta i najsmaczniejszego farszu.

– To już kolejna edycja tego fantastycznego konkursu, którego realizacji gratuluję gminie Kotuń. Konkurs na najlepsze pierogi to nie tylko uczta dla podniebienia, ale także okazja do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców. Zarówno Koła Gospodyń Wiejskich, jak i licznie przybyli mieszkańcy mają okazję wspólnie spędzić ten czas w przyjaznej atmosferze radości, bo rywalizacja jest tylko dodatkiem do tego święta. Cieszę się, że gmina Kotuń kontynuuje tę tradycję i mam nadzieję, że już na stałe Festiwal Pieroga wpisał się w kalendarz kulinarnych imprez na Mazowszu – powiedziała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Obok degustacji, dla uczestników przygotowano też inne atrakcje: gry i konkursy z nagrodami, loteria fantowa, animacje dla dzieci czy zabawa taneczna z DJ-em. Tym razem do rywalizacji stanęło sześć ekip: KGW w Żdżarze, KGW AleBabki w Kępie, KGW w Żeliszewie Podkościelnym, KGW „Siew” w Rososzy oraz drużyna z Nowak i Wesołe Blond Mamuśki, które okazały się najlepsze.

Strażacy OSP Pieróg także docenieni

Za pomoc w zabezpieczeniu i współorganizowaniu imprezy, jednostka OSP Pieróg otrzymała od samorządu Mazowsza nowoczesną przecinarkę, która będzie służyć ochotnikom podczas akcji ratunkowych.

– Dziękuję strażakom za ciągłą gotowość do działania, jak i opiekę nad uczestnikami wydarzenia – dodała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska, przekazując sprzęt jednostce.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony