Aktualności - nieruchomości

Dwa budynki dla muzeum

Wicemarszałek Rajkowski i marszałek Struzik z uczestnikami spotkania Autor: fot. arch. UMWM

Już niebawem Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu będzie mogło prowadzić swoją działalność w nowych pomieszczeniach.

Kamienice znajdujące się przy ul. Rynek 16 i ul. Rwańskiej 1 zakupi dla muzeum Samorząd Województwa Mazowieckiego. Akt notarialny podpisali marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski. Obecni też byli wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik oraz dyrektor Muzeum im. J. Malczewskiego Leszek Ruszczyk.

– Kolejne staromiejskie kamienice w Radomiu zmienią się nie do poznania! Podpisaliśmy dziś akty notarialne, na mocy których województwo stało się właścicielem budynków będących częścią zabytkowej zabudowy – powiedział marszałek Adam Struzik. – To szansa na kolejny etap dynamicznego rozwoju muzeum.

Kamienice tworzą zwartą zabudowę starego miasta i znajdują się na obszarze zabytkowego układu urbanistyczno-architektonicznego Radomia. Obecnie budynki są wyłączone z użytkowania, ale już wkrótce znajdą się tu nowe przestrzenie Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Powstaną sale warsztatowe, konferencyjne, pracownie konserwacyjne i wystawiennicze. Nie zabraknie także miejsca na pomieszczenia magazynowe dla eksponatów i zaplecze biurowe oraz techniczne. Zagospodarowanie nowej powierzchni wystawienniczej pozwoli placówce na poszerzenie oferty kulturalnej.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony