Aktualności - nieruchomości

Nowe budynki dla muzeum w Sierpcu

Autor: fot. arch. UMWM

Samorząd województwa kupi nieruchomość dla Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Muzeum Wsi Mazowieckiej będzie miało nowe budynki przy Placu Kardynała Wyszyńskiego w Sierpcu. Samorząd Mazowsza stanie się właścicielem nieruchomości sąsiadujących z zabytkowym ratuszem. W pomieszczeniach powstanie nowoczesny magazyn do przechowywania zbiorów oraz pracownie techniczne.

Akt notarialny uroczyście podpisali ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski. Obecni też byli prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu Bogdan Ciemiecki i dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski.

Zakupiona działka przy Placu Kardynała Wyszyńskiego 1A należała do Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierpcu. Nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego, wyremontowanego ratusza, który od lat jest miejscem wystaw i wydarzeń organizowanych przez Muzeum Wsi Mazowieckiej. Budynki czeka kapitalny remont i przebudowa, po których będą mogły służyć jako muzealne magazyny do przechowywania eksponatów. Znajdą się tu także pomieszczenia do digitalizacji zbiorów i prac technicznych.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony