Aktualności - nieruchomości

Przedszkole w Łomiankach z dotacją z budżetu Mazowsza

Wicemarszałek Raboszuk, radna Brzezińska, burmistrz i skarbnik Łomianek pozują do zdjęcia z czekiem Autor: fot. arch. UMWM

Samorząd województwa pomoże w budowie nowego przedszkola w Łomiankach. Radni województwa przyznali na ten cel 375 tys. zł.

Umowę dotacyjną podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz Łomianek – Małgorzata Żebrowska-Piotrak i skarbnik Łomianek – Hanna Dąbrowska. W spotkaniu wzięli również udział Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz radna Anna Brzezińska, przewodnicząca sejmikowej Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

W placówce będzie się uczyć nawet 150 dzieci w 6 grupach. Nowe przedszkole miejskie w Łomiankach zaplanowane jest jako dwukondygnacyjny budynek. Na parterze znajdą się: trzy sale dla dzieci, sala wielofunkcyjna, szatnia, zaplecze kuchenne, pomieszczenie gospodarcze i techniczne. Z kolei na piętrze zaprojektowano trzy sale dla dzieci, pomieszczenia do pracy indywidualnej z dziećmi, pomieszczenia administracji oraz gabinet lekarski. Obok budynku powstanie plac zabaw z instalacjami i urządzeniami technicznymi.

W ramach inwestycji powstaną także m.in. przyłącza wody i kanalizacji, a także parking dla samochodów, ogrodzenie i wjazdy.

Koszt całej inwestycji to 6,5 mln zł, w tym wsparcie z budżetu województwa to 375 tys. zł. Dotacja pochodzi z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – autorskiego programu wsparcia Samorządu Województwa Mazowieckiego.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony