Aktualności - nieruchomości

Rozbudowa szkoły we Wrzeszczowie

szkoła_marszalek Rajkowski.jpg Autor: fot. arch. UMWM

Blisko 2,3 mln zł władze Mazowsza przeznaczyły na dofinansowanie rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczowie w gminie Przytyk (pow. radomski).

Koszt inwestycji to ponad 4 mln zł. Władze gminy podpisały dziś umowę z wykonawcą prac. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Rafał Rajkowski.

– Jako Samorząd Województwa Mazowieckiego dbamy o rozwój edukacji w regionie – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski. – Wspieramy różne inicjatywy edukacyjne i promujemy rozwój nauki i kultury. Zależy nam też na tym, by uczniowie i nauczyciele spędzali szkolny czas w komfortowych warunkach, które na pewno wpłyną pozytywnie na jakość ich pracy i nauki. Cieszę się, że uczniowie ze szkoły we Wrzeszczowie już niedługo będą mogli korzystać z nowych sal i pomieszczeń szkolnych. Dodatkowo wykonana termomodernizacja, fotowoltaika i wymiana kotła na ogrzewanie gazowe korzystnie wpłyną na środowisko naturalne.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego we Wrzeszczowie zostanie rozbudowana o budynek parterowy. Dzięki czemu powiększy się o trzy sale dydaktyczne, które pomieszczą w sumie 75 uczniów. Będzie też szatnia i pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Projekt obejmuje także wykonanie wjazdu pożarowego z drogi gminnej wraz z dojściem dla pieszych. Kotłownia węglowa zostanie zamieniona na gazową (zewnętrzna i wewnętrzna instalacja gazowa zasilana gazem płynnym). Pojawią się również panele fotowoltaiczne.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony