Aktualności - nieruchomości

Rozbudowa szkoły we Wrzeszczowie ze wsparciem samorządu Mazowsza

Wicemarszałek wraz z radnymi województwa mazowieckiego przekazują czek beneficjentom. Autor: arch. UMWM

Blisko 2,3 mln zł władze Mazowsza przeznaczyły na dofinansowanie rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzeszczowie w gminie Przytyk w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj wicemarszałek Rafał Rajkowski, radni województwa Leszek Przybytniak i Tomasz Śmietanka oraz beneficjenci.

Zakres prac

Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzeszczowie w gminie Przytyk zostanie rozbudowana o budynek parterowy. Dzięki temu powiększy się o trzy sale dydaktyczne, które pomieszczą w sumie 75 uczniów, szatnię i pomieszczenie higieniczno-sanitarne. Projekt obejmuje również wykonanie wjazdu pożarowego z drogi gminnej wraz z dojściem dla pieszych oraz przebudowę kotłowni węglowej na gazową, budowę zewnętrznej i wewnętrznej instalacji gazowej zasilanej gazem płynnym z podziemnego zbiornika i instalację paneli fotowoltaicznych.

Głównym celem inwestycji jest poprawa dostępności i jakości infrastruktury edukacyjnej i opiekuńczo-wychowawczej oraz wyrównanie szans między wsią a miastem.

Koszt inwestycji: ok. 3,8 mln zł

Przyznana kwota dotacji: ok. 2,3 mln zł

Planowany okres realizacji: 1 stycznia 2023 r. - 31 grudnia 2024 r.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony