Aktualności - nieruchomości

Ruszyła rewitalizacja dworca w Sierpcu

przedstawiciele samorządu podpisują umowę Autor: arch. UMWM

Inwestycję dofinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” Sierpc otrzymał 4 mln zł.

To jedna z ważniejszych inwestycji w regionie. Zabytkowy budynek odzyska niebawem swój blask. Poza poczekalnią dla pasażerów i pomieszczeniami dla obsługi pociągów, znajdą się w nim również Urząd Stanu Cywilnego, Pracownia Dokumentacji Dziejów Sierpca i kawiarnia.

Umowę na realizację zadania pn. „Rewitalizacja historycznej części miasta-etap 2 – wprowadzenie funkcji publicznych i administracyjnych do budynku PKP wraz z bezpośrednim otoczeniem" podpisali przedstawiciele rządu i samorządów. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował marszałek Adam Struzik.

Klasyka na wesoło

Inauguracji towarzyszyła impreza pn. „Kolejowy Majówkowy Zawrót Głowy”, w której wzięli udział zarówno dorośli, jaki i dzieci.

- Była „Lokomotywa” – w końcu chodzi o dworzec – i „Rzepka”. Ja wcieliłem się w Boćka. Jak widzicie, ważne wydarzenia można też zorganizować z uśmiechem i na luzie. Gratuluję pomysłu i zaangażowania wszystkim uczestnikom! – powiedział marszałek Adam Struzik.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony