Aktualności - nieruchomości

Urząd Gminy Jabłonna Lacka ma nową siedzibę

Widok na front nowej siedziby urzędu. Przed budynkiem na placu widać zgromadzonych uczestników uroczystości otwarcia oraz fotoreporterów Autor: fot. arch. UMWM

Do tej pory siedzibą urzędu gminy był najstarszy budynek publiczny w powiecie sokołowskim. Samorząd Mazowsza dofinansował budowę nowego kwotą ponad 2,1 mln zł.

W otwarciu obiektu wzięli udział: marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. Całkowita wartość inwestycji to blisko 3,8 mln zł.

Stan starego budynku gminy już od dłuższego czasu nie odpowiadał obecnym wymogom. Podstawowa drewniana konstrukcja liczyła półtora wieku i był to ostatni tak stary budynek publiczny w powiecie sokołowskim. Wielokrotnie przebudowywane pomieszczenia były mało funkcjonalne. Problem stanowiło też ogrzewanie.

Nowy murowany budynek o powierzchni użytkowej 1018,40 m² powstał w Jabłonnie Lackiej przy ul. Targowej 4. Ma dwie kondygnacje z poddaszem użytkowym i jest w pełni klimatyzowany. Na parterze znajduje się hol główny z punktem obsługi klienta oraz pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, serwerownia, zespół pomieszczeń socjalno-sanitarnych i kotłownia gazowa. Pierwsze piętro to pomieszczenia biurowe i socjalno-sanitarne. Na poddaszu znajduje się archiwum i pomieszczenia techniczne. Budynek spełnia wszystkie wymagane prawem normy dla budynków użyteczności publicznej, jest również przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony