Mazowsze serce Polski nr 4

Elektroniczne wydanie „Mazowsza serca Polski”. W numerze m.in.: Mazowsze stawia na rodzinę, pomoc dla Ukrainy, do muzeum wprost z kanapy, z życia OSP, sejmik powiedział NIE dla węgla, kultowe kosmetyki, sprawy sercowe na światowym poziomie.

 • Konferencja z udziałem skarbnika województwa, wicemarszałek i przewodniczącego klubu radnych KO

  O tym się mówi – miesiąc na Mazowszu

  Samorząd w obronie Modlina i pasażerów, Targi WorldFood Poland, kampania Twoja bezpieczna WuKaDka, wielkie sprzątanie świata i ekoedukacja w Zwoleniu – m.in. tym żyło Mazowsze w kwietniu.
 • Mazowsze stawia na rodzinę!

  W ostatnim roku w Polsce urodziło się o blisko 184 tys. osób mniej, niż zmarło. Tymczasem dzietność w podwarszawskich Ząbkach dwukrotnie przekracza średnią krajową, a Grodzisk Mazowiecki przez ostatnie 20 lat urósł o 20 tys. mieszkańców. Jak samorząd Mazowsza wspiera rodziny? I co sprawia, że w niektórych mazowieckich miejscowościach, na przekór statystykom, dzieci przybywa?
 • Zdjęcie przedstawia podręczniki do nauki w języku ukraińskim.

  Solidarni z Ukrainą

  Samorząd Województwa Mazowieckiego wspiera Ukrainę.
 • Rajkowski w_malczewskim.jpg

  Do muzeum wprost z kanapy?

  Spacer po komnatach zamku w Liwie, wizyta w zakamarkach chat skansenu w Sierpcu czy Radomiu, przeglądanie zbiorów muzeum etnograficznego… Wszystko to bez wychodzenia z domu. Jak to możliwe?
 • Kilkuletnie dziewczynka stoi w łazience obok półki z kosmetykami. Zdjęcie z lat osiemdziesiątych

  Kultowe kosmetyki

  Wciąż z sentymentem zerkamy na kosmetyczne hity produkowane przed laty na Mazowszu. A niektórzy nadal skrywają je w toaletkach...
 • przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski siedzi przy biurku

  Sejmik powiedział nie dla węgla!

  Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową oraz listy beneficjentów instrumentów wsparcia: Mazowsze dla czystego powietrza, Mazowsze dla klimatu, Mazowsze dla sołectw i Mazowsze dla działkowców.
 • Erwina Ryś Ferens

  Pożegnaliśmy Erwinę Ryś-Ferens

  Choć wielokrotnie udowadniała, nie tylko na torze, jak wielką ma wolę walki, to jednak przegrała z najtrudniejszym przeciwnikiem – rakiem. Zmarła 20 kwietnia w wieku 67 lat.
Powrót na początek strony