Mazowsze serce Polski nr 7

Podsłuchane podpatrzone

Torus Ciechanów Fot. arch. UMWM (1).jpg Autor: Fot. arch. UMWM

Wymarzony letni wypoczynek radnych, test na hulajnodze, co się wydarzyło w lipcu?

Ciekawostki z regionu

Test zaliczony!

– Dzięki środkom unijnym Ciechanów odrestaurował wieżę ciśnień, przy niej stworzył zaplecze edukacyjne dla najmłodszych – Park Nauki Torus, a wsparcie z budżetu województwa zapewniło odpowiedni dojazd do tego miejsca – podkreśla Janina Ewa Orzełowska (klub PSL), członek zarządu województwa.

Osobiście przetestowała nową trasę na hulajnodze. Towarzyszyli jej prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński i radny województwa Konrad Wojnarowski (klub PSL).

Dobry kibic to podstawa

Tymczasem radny Krzysztof Piotr Skolimowski (klub KO) był w Wiśle, a teraz przygotowuje się do Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Klingenthal. Z takim wsparciem loty z pewnością będą dłuuuugie!

Zdaniem radnych – mój wymarzony letni wypoczynek

Izabela Ziątek  
przewodnicząca Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego (klub KO)

W przeszłości podróżowałam po południowej Europie. Najbardziej lubiłam pływać jachtem po greckich wyspach, Cykladach lub Wyspach Jońskich. Bardzo lubię zwiedzać też duże miasta Europy jak Londyn, Bukareszt, Rzym, Barcelonę i wiele innych. Ostatnio moim ulubionym kierunkiem jest północ Europy. Zwiedziłam magiczną Islandię – wyspę ognia i lodu. Widziałam czynny wulkan Fagradalsfjall, z którego lawa wylewała się jak woda. Pierwszy raz w życiu widziałam zorzę polarną, lodowiec, wieloryby i gejzery. Tego roku we wrześniu na urlop lecę na Wyspy Owcze. 

Krzysztof Żochowski wiceprzewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej (klub PiS)

Marzy mi się oderwanie od stresu, kłopotów, a także szum morza i bliskość osoby, która by ze mną współodczuwała otaczającą rzeczywistość. Najpewniej ze względu na klimat, kuchnię i oczywiście wino wybiorę wybrzeże Morza Śródziemnego, najchętniej Włochy. I niech ta cudowna chwila trwa chociaż kilka dni, tak by starczyło czasu do naładowania akumulatorów na resztę roku.

Kalendarium

  • 600 lat temu 23 lipca 1422 r. Władysław Jagiełło wydał przywilej czerwiński, chroniący szlachtę m.in. przed konfiskatą majątku bez wyroku sądu.
  • 125 lat temu 22 lipca 1897 r. w Warszawie rozpoczęła działalność pierwsza stacja pogotowia ratunkowego.
  • 68 lat temu 6 lipca 1954 r. w Mławie urodził się Grzegorz Skawiński, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, członek zespołów Kombi i O.N.A.
  • 28 lat temu 1 lipca 1994 r. Drobin i Osiek odzyskały prawa miejskie.
  • 10 lat temu 16 lipca 2012 r. działalność zainaugurował Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony