Mazowsze serce Polski nr 7

Ruszyły MAZOpikniki

DSC_0961.JPG

Wakacje na Mazowszu przebiegają pod hasłem MAZOpikników. To cykl sześciu imprez, organizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Za nami pierwsze pikniki w Ciechanowie (9 lipca), Płocku (16 lipca) i Ostrołęce (23 lipca). Kolejne odbędą się w Iłży (30 lipca), Siedlcach (6 sierpnia) i Żyrardowie (27 sierpnia). Tu każdy może znaleźć coś dla siebie: warsztaty z szycia, brokatowy tatuaż, stworzenie własnej torby z ludowym wzorem.

Wizytówką tegorocznej letniej kampanii promocyjnej odpoczynku na Mazowszu stał się mazowiecki kamper. Nie mogło go zabraknąć także na Mazopikniku.

Na odwiedzających czeka jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami. Można również zadbać o swoje zdrowie: sprawdzić ciśnienie, poddać się badaniu EKG czy poznać poziom cukru we krwi.

Któż z nas nie bawił się kolejką? A może zamiast zabawy naprawdę przejechać się kolejką RETRO w ramach odwiedzin Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie – instytucji samorządu Mazowsza?

Na MAZOpiknikunie mogło zabraknąć też sekcji przeznaczonej dla najmłodszych. Ich też trzeba traktować bardzo poważnie.

MAZOenergii do organizacji wakacyjnych MAZOpikników na pewno nie zabranie Izabeli Stelmańskiej – prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz zastępcy dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony