Mazowsze serce Polski nr 6 (74) 2024

Zapraszamy do lektury elektronicznej wersji numeru 6/2024 miesięcznika „Mazowsze serce Polski”.

 • Elżbieta Bogucka-Lityńska, Janina Ewa Orzełowska, oraz Elżbieta Lanc

  O tym się mówi – miesiąc na Mazowszu

  Wsparcie dla osób z chorobami otępiennymi, mazowieckie OSP ponownie ze wsparciem samorządu Mazowsza oraz wyłączenie Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli ze struktury Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza – tym żyło Mazowsze w czerwcu.
 • Rowerzyści

  Rower rządzi

  Spełnia zarówno funkcje robocze, jak i rekreacyjne – niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku użytkownika. Jeździmy jednośladem do szkoły, na uczelnię i do pracy. W wolnych chwilach – na bliższe i dalsze wycieczki lub amatorskie zmagania sportowe. A infrastruktura rowerowa na Mazowszu temu sprzyja.
 • MAZOpiknik

  Ruszyły MAZOpikniki

  Wakacjom na Mazowszu towarzyszy cykl imprez plenerowych organizowanych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
 • Wiesław Raboszuk (klub KO), Janina Ewa Orzełowska, Adam Struzik (obydwoje klub TD-PSL-PL2050), Elżbieta Lanc, Rafał Rajkowski (obydwoje klub KO)

  Absolutorium dla zarządu

  Sejmik Województwa Mazowieckiego udzielił wotum zaufania i absolutorium zarządowi województwa za 2023 r. Znowelizowano także budżet na 2024 r. oraz Wieloletnią Prognozę Finansową Województwa Mazowieckiego na lata 2024–2038.
 • Anna Brzezińska

  Dodajmy sobie skrzydeł

  Praca dla drugiego człowieka, wyrównywanie szans i wspieranie najbardziej potrzebujących – to priorytety na najbliższą kadencję Anny Brzezińskiej, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
 • Członkini zarządu Anna Brzezińska i przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski z laureatkami

  Tym żyje samorząd

  Wsparcie psychiczne dla dzieci i młodzieży, mazowieckie superbohaterki oraz rozstrzygnięcie konkursu na cyfrowych liderów – tym żył samorząd w czerwcu.
 • Składowisko odpadów płynnych

  Ekologiczne bomby na Mazowszu. Czas je rozbroić

  W naszym regionie tak, jak w całym kraju, jest wiele nielegalnych lub półlegalnych składowisk odpadów niebezpiecznych. To tykające bomby ekologiczne, za którymi w niejednym przypadku stoją tzw. mafie śmieciowe. Czas najwyższy, żeby jedne i drugie rozbroić.
Powrót na początek strony