Mazowsze serce Polski nr 10

Elektroniczne wydanie miesięcznika "Mazowsze serce Polski"

 • O tym się mówi - miesiąc na Mazowszu

  O tym się mówi - miesiąc na Mazowszu

  Pieniądze z budżetu województwa trafia do mazowieckich szpitali i instytucji kultury. Swoje jubileusze obchodzą: Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu oraz Muzeum Wsi Radomskiej.
 • Kobieta i mężczyzna stoją blisko siebie, są zwróceni do siebie twarzami

  Kostium założyć, światło poczuć na twarzy…!

  Lockdown odebrał artystom możliwość występowania przed publicznością. Czas bez grania na żywo, prób face to face, był dla wielu przytłaczający. W czasie pandemii niemniej istotna była kwestia finansowa, często dramatyczna. Niektórzy musieli się przebranżowić, inni wykorzystali ten czas na rozwijanie swoich pasji.
 • shutterstock_645650863.jpg

  Mazowieccy seniorzy

  Polityka senioralna - emerytury i renty - uniwersytety trzeciego wieku - zdrowie - wsparcie samorządowe - teleopieka
 • DSC01729.JPG

  Szczepionki. Wiara i rozum

  Większość pacjentów, którzy ciężko przechodzą COVID-19, jest niezaszczepiona. I to te osoby w ponad 80 proc. trafiają pod respiratory – alarmuje Grażyna Cholewińska, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych dla województwa mazowieckiego.
 • dr Grażyna Cholewińska.jpg

  Najbardziej narażeni są niezaszczepieni

  Rozmowa z dr Grażyną Cholewińską, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych w województwie mazowieckim
 • Legenda polskich gospodarstw

  Legenda polskich gospodarstw

  Fabryka Ursus była jednym z największych zakładów produkcji ciągników w Europie. Przez niemal cały XX w. stanowiła chlubę polskiego przemysłu. Na początku lipca sąd rejonowy w Warszawie ogłosił upadłość Ursusa. A raczej ostatniego jej wcielenia, bo z legendarną fabryką sprzed kilku dekad obecna firma miała niewiele wspólnego.
 • Sejmik wspiera medyków

  120 mln zł dla mazowieckich szpitali na zakup sprzętu i adaptację pomieszczeń oraz dodatki dla ratowników medycznych w związku z pandemią koronawirusa – to decyzje radnych województwa.
Powrót na początek strony