Mazowsze serce Polski nr 1-2

Elektroniczne wydanie numeru 1-2 pisma Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 • r3d1nFqGiWmso2uDZA,raboszuk_wieslaw.jpg

  O tym się mówi – miesiąc na Mazowszu

  Temat miesiąca Dotacje płynnościowe dla mazowieckich firm Kolejne duże wsparcie z Unii Europejskiej przyznane przez samorząd województwa dla mazowieckich przedsiębiorców, którzy mierzą się ze skutkami pandemii COVID-19.
 • Mężczyzna w garniturze oparty o pulpit katedry

  Podział? Po co to komu!

  Jak bumerang powracają pomysły podziałów i tworzenia nowych województw. Najczęściej pomysł ten powtarzany jest w odniesieniu do Mazowsza i wyodrębnienia, jako oddzielnego województwa, regionu stołecznego.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Centralizacja szpitali – powrót do PRL?

  – Centralizacja szpitali to powrót do PRL i zarządzania wszystkim bezpośrednio z Warszawy. Tymczasem bez wsparcia samorządów szpitale już dawno byłyby w zapaści – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.
 • Prof. Stanisław Jędrzejewski w koszuli wizytowej i w okularach.

  Sonda na gorący temat – Po co Orlenowi gazety i portale?

  Państwowy koncern Orlen wykupił od niemieckiej spółki wydawnictwo Polska Press. Tym samym przejął ponad 100 tygodników, 20 dzienników regionalnych oraz 500 portali internetowych. Czy to repolonizacja mediów? A może ich upolitycznienie? Zapytaliśmy o to ekspertów.
 • Wnętrze nowocześnie urządzonej biblioteki. Na środku widać dużą roślinę z sofami wokół, a za nią w głębi rzędy półek z książkami

  Tym żyje samorząd

  Mazowieccy liderzy cyfryzacji! Mazowieckie instytucje mają czym się pochwalić. Do IV edycji konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji” zgłosiły projekty niezwykłe i ułatwiające życie. Poznajmy laureatów.
 • screen ekranu monitora, na którym widać Ludwika Rakowskiego oraz wynik głosowania nad stanowiskiem

  Rekordowy budżet Mazowsza na 2021 r.

  Ponad 1,2 mld zł na inwestycje i ponad 131 mln zł na programy wsparcia – tak zapowiada się tegoroczny budżet województwa. To przede wszystkim pomoc dla samorządów lokalnych oraz pieniądze na walkę z COVID-19. Mazowsze uruchomiło kolejną pulę środków unijnych na doposażanie placówek medycznych w najpotrzebniejszy sprzęt i środki ochrony osobistej.
 • Izabela Ziątek.pozuje na tle bannera z napisami Mazowsze serce Polski różnej wielkości. Ma założone ręce na piersi.

  Administracyjny podział Mazowsza to kuriozum. Fundusze europejskie warunkują rozwój Mazowsza oraz Warszawy

  Doświadczenie w funduszach unijnych oraz planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym na poziomie kraju Izabela Ziątek zdobyła w resorcie rozwoju regionalnego. Od 2 lat jest zastępcą burmistrza warszawskiej Białołęki i Przewodniczącą Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia KO.
Powrót na początek strony