Mazowsze serce Polski nr 5

Elektroniczne wydanie majowego numeru miesięcznika "Mazowsze serce Polski".

  • Bartek Więckowski Fot. Dariusz Ossowski (1).jpg

    Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich!

    Łączy, integruje, wyróżnia spośród innych wspólnot, napawa dumą, ale też zobowiązuje – flaga Mazowsza. Przy wszystkich różnicach symbol ten łączy Mazowszan w jedną historyczną rodzinę.
  • Misterna robota

    Jeden z najciekawszych eksponatów Muzeum Romantyzmu w Opinogórze to osiemnastowieczny miedzioryt odbity na jedwabiu (164 x 110 cm). Przedstawia członków rodziny Krasińskich, począwszy od Wawrzęty (Warcisława) z XII w., aż do Jana Błażeja Krasińskiego (1703 –1751).
  • Samorządowa solidarność

    Samorządy coraz częściej dbają nie tylko o swoich mieszkańców, ale potrafią pomagać sobie nawzajem. Jak pokazują przykłady z ostatnich miesięcy, działania znacznie wykraczają poza administracyjne ramy.
  • Wszystkie ręce na pokład

    Pandemia wciąż wiąże się z niepewnością i strachem o jutro. Ale stała się także wielkim testem naszego człowieczeństwa i ludzkiej solidarności. Dziś doceniamy drobne gesty i przejawy życzliwości.
  • Odpocznij na Mazowszu

    W dobie pandemii ostrożnie podchodzimy do dalekich wyjazdów i z większym zainteresowaniem szukamy atrakcji w okolicy. Branża turystyczna – wciąż w kryzysie – wie, że na gości nie można czekać z założonymi rękami. Dlatego samorząd po raz kolejny rusza z kampanią „Odpocznij na Mazowszu”.
  • Pozwólcie ratować Modlin!

    – Dajcie nam uratować Modlin – z takim apelem podczas obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego marszałek Adam Stru­zik zwrócił się do Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze" i strony rządowej. Portem jest zainteresowany francuski inwestor, ale PPL cały czas odrzuca ofertę. Jaka przyszłość czeka Modlin?
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Sonda na gorący temat: Rząd kontra samorząd

    Opinie ekspertów na temat relacji między rządem a samorządem.
Powrót na początek strony