Mazowsze serce Polski nr 7

Cyfrowe wydanie lipcowego numeru miesięcznika "Mazowsze serce Polski".

 • O tym się mówi – miesiąc na Mazowszu

  Sezon turystyczny na Mazowszu ruszył. Pomogą niemapy. Samorząd wspiera sołectwa i startupy.
 • Sportowe perły Mazowsza

  Sportowe perły Mazowsza

  Król strzelców Robert Lewandowski jest z Leszna, a Iga Świątek z Raszyna. Czy światowe sukcesy sportowców z Mazowsza to wystarczająca motywacja, by się ruszyć z kanapy?
 • Biały kruk w kolorze

  Gdzie przechowywana jest najprawdopodobniej pierwsza polska kolorowa fotografia? W Stawisku, czyli zbiorach Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, które kryje również wiele innych unikatowych przedmiotów
 • Ludzie chcą Modlina!

  Murem za portem w Modlinie stoją przede wszystkim mieszkańcy północno-zachodniej części regionu. Przedsiębiorcy, pracownicy portu i biznesów okołolotniskowych. Dla nich szczególnie niezrozumiałe jest blokowanie rozwoju Modlina. Wiedzą, że rząd nie ma żadnych argumentów, a dla nich jest to kwestia być albo nie być – skarżyli się podczas debaty pracownicy, mieszkańcy i przedsiębiorcy.
 • Samorządowiec jak lekarz pierwszego kontaktu

  Jakie są bolączki mieszkańców? Ważniejsza budowa chodnika, parkingu czy wiaty przystankowej? Będzie to wiedział tylko ten samorządowiec, który jest blisko ludzi i ich spraw, a nie zarządza zza biurka w centrali.
 • Tym żyje samorząd

  Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków trzeba zgłosić, jak ogrzewamy domy. Zespołu Ekspertów Samorządowych Fundacji im. Stefana Batorego alarmuje, że Pomysły i działania rządu związane z projektem Krajowego Planu Odbudowy i programem Polski Ład są zagrożeniem dla samorządów. Ruszyły konsultacje uchwały antysmogowej. Wukadka to najpunktualniejszy przewoźnik.
 • Zarząd województwa z absolutorium i wotum zaufania

  – Rok 2020 nie należał do najłatwiejszych. Pandemia przyniosła niepewność i obawę, czy zdołamy zrealizować zamierzone cele i inwestycje. Na szczęście, mimo trudnego początku, udało się – podkreślił marszałek Adam Struzik, dziękując radnym za udzielenie zarządowi województwa wotum zaufania oraz absolutorium.
Powrót na początek strony