Mazowsze serce Polski nr 8

Elektroniczne wydanie sierpniowego numeru miesięcznika „Mazowsze serce Polski”.

 • kobieta stoi przed mikrofonem, czyta, patrząc na długą kartę papieru, którą trzyma w rękach, w tle ścianki promocyjne fundacji i Mazowsza

  O tym się mówi – miesiąc na Mazowszu

  Radni wojwództwa zaangażowali się w sprawę dotyczącą zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Urząd marszałkowski ma nową stroną internetową. Wkróce ruszy budowa Klinik „Budzik” dla dorosłych.
 • Młody mężczyzna pozuje do zdjęcia w tunelu z pomidorami

  Czy opłaca się być rolnikiem?

  Współczesny rolnik to nie tylko pracownik fizyczny, ale też menadżer i księgowy. By jego „firma” dobrze prosperowała, musi się nieźle nagłówkować. Im bardziej pomysłowy, tym większy zysk może czerpać.
 • Skutki globalnego ocieplenia odczuwamy na własnej skórze
– afrykańskie upały towarzyszą nam od kilku tygodni, a ochłody szukamy przede wszystkim nad wodą

  Miasta nad wodą

  Rejsy katamaranem po malowniczej rzece, błogie lenistwo na plaży, a może szaleństwa w kajaku? Korzystajmy, póki aura sprzyja. Zwłaszcza że na Mazowszu jest mnóstwo ciekawych miejsc nad wodą.
 • słupek monet

  2,5 mld euro dla Mazowsza

  Dzięki podziałowi statystycznemu udało się zapewnić duże unijne wsparcie dla regionu. W latach 2021–2027 będziemy mieli do dyspozycji ponad 2 mld euro. Skorzystamy też z programu Polska Wschodnia+.
 • Świątynia Miłosierdzia i Miłości w Płocku od strony ulicy Kazimierza Wielkiego

  Mariawici - dobro w genach

  Zakładali piekarnie, wytwórnie wód sodowych, warsztaty ślusarskie, pasieki i przytułki. Mariawici prowadzili też pierwszy zakład samochodowy, jaki powstał w Płocku. To właśnie tam mieści się światowe centrum jedynego wyznania o czysto polskich korzeniach.
 • Rozstawienie namiotu to jedna z umiejętności, której uczą się harcerze

  Szkoła życia

  Samodzielność, praca w grupie, testowanie się w terenie. W harcerstwie zdobywa się nie tylko umiejętności, ale i przyjaźnie na całe życie.
 • Dymiące kominy

  Pożegnanie z węglem?

  Rocznie z powodu złej jakości powietrza umiera tyle osób, ile mieszka w średniej wielkości gminie. Czy Mazowsze jest gotowe, by odejść od węgla i drewna? Głos mają mieszkańcy.
Powrót na początek strony