Mazowsze serce Polski nr 4

Elektroniczne wydanie kwietniowego numeru miesięcznika "Mazowsze serce Polski".

 • działkowcy Fot. Piotr Augustyniak.jpg

  O tym się mówi - miesiąc na Mazowszu

  Kwiecień pełen inicjatyw - każdy znajdzie coś dla siebie: od najmłodszych do seniorów.
 • smutny chłopiec siedzi na ławce

  Psychiatria dziecięca. Pomóżmy naszym dzieciom!

  Nerwice szkolne, zaburzenia zachowania, zespoły nadpobudliwości ruchowej, zaburzenia lękowe, uzależnienia, depresje, rosnąca liczba samobójstw. Codzienność pokazuje, że dzieci zmagających się z zaburzeniami psychicznymi jest coraz więcej.
 • Nowe życie w starych murach

  Siostry benedyktynki z Sierpca, jako jedyne żeńskie zgromadzenie zakonne z Mazowsza, złożyły wniosek o dofinansowanie w ramach samorządowego programu. – Warto było spróbować – mówi siostra Miriam. Sanktuarium przyznano 40 tys. zł dofinansowania.
 • Chorzy ozdrowieńcy

  Chorzy ozdrowieńcy

  Luki w pamięci, dezorientacja, bezsenność. Przebycie infekcji COVID-19 nie oznacza powrotu do stanu sprzed zakażenia. Problem dotyczy blisko 80 proc. ozdrowieńców! – O zespole objawów pocovidowych musimy głośno mówić, bo bez wielospecjalistycznego wsparcia pacjenci sobie nie poradzą – zaznacza dr n. med. Grażyna Cholewińska.
 • Sukces Mazowsza! Dodatkowa kasa z Polski wschodniej

  Gminy, powiaty czy firmy z Mazowsza mogą liczyć na pieniądze z programu Polska Wschodnia+. – To może oznaczać kolejne ponad 400 mln euro z budżetu UE – podkreśla marszałek Adam Struzik, który cieszy się, że wieloletnie starania samorządu Mazowsza przyniosły efekt.
 • Nazwy miejscowości. Nowa Wieś między Florencją a Syberią

  Mazowsze to niemal 9,5 tys. miast, miasteczek, miejscowości i wsi, i niemal tyle samo nazw – często zabawnych, nietypowych i zaskakujących. Są takie, które się powtarzają i można je znaleźć w niemal każdym powiecie.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Pandemia = niepokój

  To już trzecia fala. Rośnie dzienna liczba zachorowań i osób hospitalizowanych. Wirus nie odpuszcza. Atakuje nie tylko ciało, ale i duszę. Jak znosimy pandemię? Kiedy będzie normalnie? Ile jeszcze musimy wytrwać?
Powrót na początek strony