Aktualności - Rolnictwo

 • Laureaci

  Poznaliśmy najlepsze koła gospodyń wiejskich i najaktywniejsze sołectwa

  Sołectwo Zgorzała w Gminie Lesznowola i Koło Gospodyń Wiejskich „Optymiści z klasą” z Ruszkowa w gminie Nasielsk to zwycięzcy organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego konkursów na „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” i „Koła Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzie”.
 • Laureaci

  Najlepsze fotografie kulinarne nagrodzone

  Wędzona słonina chłopska, jaja z Radziwiłłowa, sójka głowaczowska czy kaczka z jabłkami z chojnowskiego dworu – autorzy zdjęć przedstawiających te regionalne specjały to jedni z laureatów tegorocznego Mazowieckiego Konkursu Fotografii Kulinarnej.
 • Wręczenie nagród

  Najlepsze mazowieckie smakołyki wybrane

  Nagrody zdobyły 34 smakołyki, wyróżnienia przyznano 16 potrawom. Ich autorzy odebrali nagrody z rąk marszałka Adama Struzika.
 • Wina z Winnicy Nowy Młyn

  Wina z Mazowsza wśród najlepszych

  Podczas poznańskich Targów Polskich Win i Winnic laury zdobyły mazowieckie winnice.
 • Rafał Rajkowski z beneficjentami.

  15 mln na przebudowę dróg dojazdowych i zbiorników wodnych

  Sejmik Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 10,7 mln zł na przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w regionie radomskim i powiecie grójeckim. Kolejne 4,5 mln zł to środki na projekty dotyczące przebudowy zbiorników wodnych.
 • członkinie zarządu z beneficjentami

  5 mln zł na drogi do pól

  Zarząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 5 mln zł na dofinansowanie 30 projektów budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w powiatach siedleckim, sokołowskim i węgrowskim.
 • Dyrektor Radosław Rybicki odbiera dyplom w kategorii Ekspozycja Targowa

  Mazowsze na Targach EuroGastro

  Województwo mazowieckie promowało na targach mazowiecką żywność i napoje.
 • Mazowieccy producenci w Berlinie

  Mazowieccy producenci w Berlinie

  Trwają najważniejsze dla branży rolno-spożywczej Międzynarodowe Targi Owoców i Warzyw Fruit Logistica 2024. Wśród prezentujących swoje wyroby producentów z całego świata nie zabrakło również tych z Mazowsza.
Powrót na początek strony