Aktualności - rolnictwo

Mazowsze na Targach WorldFood Poland

Przy stoisku z paczkowanymi w folię produktami ekologicznymi stoi kobieta, która prezentuje do kamery jeden z produktów. Za stoiskiem stoi starszy pan - producent Autor: fot. Krzysztof Zaniewski

W centrum targowo-wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie po raz 8. zorganizowano Międzynarodowe Targi Żywności i Napojów WorldFood. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć producentów z województwa mazowieckiego.

Targi WorldFood Poland to najważniejsze targi w Polsce poświęcone sektorowi spożywczemu – od produkcji aż po wyrób końcowy i jego sprzedaż. Największym atutem targów są spotkania handlowe i możliwość nawiązania kontaktów biznesowych.

Wśród mazowieckich wystawców byli producenci naturalnych soków i przetworów owocowo-warzywnych, produktów ekologicznych, wyrobów cukierniczych oraz nalewek. Goście odwiedzający stoiska mogli skosztować i zakupić te produkty.

Wyróżnienie za produkt z Mazowsza  

Podczas targów odbył się Konkurs o Złoty Medal, na który zgłoszono około 200 produktów. Wyróżnienie zdobyła firma Nalewki Staropolskie z Łomianek (pow. warszawski zachodni) za nalewkę Cztery Pory Roku.

Tegoroczna edycja targów cieszyła się dużym zainteresowaniem odwiedzających, wśród których byli nie tylko konsumenci i miłośnicy dobrego smaku, ale przede wszystkim osoby zainteresowane nawiązaniem kontaktów handlowych. Mamy nadzieję, że rozmowy prowadzone podczas Targów okażą się owocne i przyniosą wystawcom z Mazowsza wiele nowych kontraktów, w tym tych międzynarodowych.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony