Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Herb Województwa Mazowieckiego

Rolnictwo

Dotacje ze środków budżetu województwa mazowieckiego na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych

Informacje dotyczące przyznawania dotacji ze środków budżetu województwa mazowieckiego na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych oraz wzory dokumentów.

Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa prowadzi coroczny nabór wniosków o dotację z budżetu Województwa Mazowieckiego na zadania określone w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych, w tym na zadania z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz z zakresu budowy i renowacji zbiorników wodnych służących małej retencji.

Do udziału w naborze uprawnione są gminy i powiaty województwa mazowieckiego.

Wnioski na rok 2023 należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem serwisu internetowego Witkac.pl

Dopóki wnioskodawca nie skorzysta z powyższego linku, odszukanie naboru w systemie będzie niemożliwe. Przed zalogowaniem link dostępowy przeniesie Państwa do strony rejestracji nowego konta. Jeżeli link zostanie użyty przez użytkownika, który jest już zalogowany, zostanie on przeniesiony bezpośrednio do naboru, co umożliwi rozpoczęcie pracy nad wnioskiem. System zapamięta, że dany użytkownik otrzymał już dostęp do naboru – wystarczy jednorazowe użycie linku dostępowego po zalogowaniu.

Poniżej, w plikach do pobrania, zamieszczono instrukcję korzystania z systemu Witkac.

W instrukcji znajdziecie Państwo przede wszystkim informacje dotyczące zakładania konta w systemie, wyszukania właściwego naboru oraz informacje dotyczące tworzenia i składania wniosków. W przypadku ewentualnych pytań proszę o kontakt z pracownikami Departamentu. Lista pracowników przypisanych do konkretnych powiatów została zamieszczona na pierwszej stronie ww. instrukcji.

Ponadto w 29 listopada 2022 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął Uchwałę nr 1778/364/22 w sprawie zmiany „Zasad i trybu postępowania w zakresie finansowania z budżetu województwa mazowieckiego zadań określonych w ustawie o ochronie gruntów rolnych i leśnych”.
Uporządkowano treść zasad, istniejące zapisy (w tym zapisy dot. systemu Witkac.pl) zostały zawarte w tematycznie zbieżnych paragrafach.

Podmiot udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wytworzył: Redakcja BIP

Data wytworzenia: 18.03.2021

Opublikował w BIP: Urszula Sabak

Data opublikowania: 18.03.2021 14:25

Ostatnio zaktualizował: Urszula Sabak

Data ostatniej aktualizacji: 17.04.2023 11:06

Liczba wyświetleń: 26431


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony