Aktualności - rozwój regionalny

 • 30.09_Plock_programy wsparcia.jpg

  Płockie działania z samorządowym dofinansowaniem

  Kolejne wsparcie z programów samorządowych „Mazowsze dla młodzieży” i „Mazowsze dla seniorów" trafiło do mieszkańców.
 • na zdjęciu od lewej: marszałek Adam Struzik, Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski, radny województwa Mirosław Adam Orliński oraz dyrektor delegatury w Płocku Tomasz Kominek.

  Kolejne inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Władze Mazowsza pomagają lokalnym samorządom. Tym razem wsparcie trafi na realizację 3 inicjatyw młodzieżowych rad oraz 5 inwestycji sportowych. Wartość dofinansowania to ponad 1,2 mln zł.
 • Marszałek Struzik siedzi razem z innymi panelistami na scenie.

  Płockie Forum Gospodarcze

  Od lat samorząd Mazowsza wspiera rozwój społeczno-gospodarczy oparty na wiedzy i innowacjach. O gospodarce przyszłości rozmawiano w Płocku podczas Forum Gospodarczego.
 • Marszałek stoi przy ambonie. Obok na ścianie wyświetlana jest prezentacja

  Forum Miasteczek Polskich

  Nowa perspektywa budżetowa UE, Krajowy Plan Odbudowy, a także możliwości wsparcia inwestycji samorządowych – to sprawy poruszane podczas tegorocznego forum. Uczestniczył w nim marszałek Adam Struzik.
 • Geodetka Województwa Mazowieckiego stoi przy ambonie i wygłasza wykład. Za nią jest wyświetlana prezentacja

  Mazowsze gościło geodetów z całego świata

  W XXVII Kongresie Międzynarodowej Federacji Geodetów uczestniczyli przedstawiciele z 90 krajów. W tym roku kongres udało się zorganizować je w Polsce, na Mazowszu, m.in. pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego.
 • Za stołem, pozując do zdjęcia siedzą obok siebie: marszałek Struzik, członek zarządu Janina Ewa Orzełowska oraz wiceprzewodniczący Tomasz Kucharski

  O roli regionów w rozwoju Polski

  Przez 3 dni w Karpaczu odbywało się XXXIX Zgromadzenie Ogólne Związku Województw RP. Była to też okazja do świętowania 20-lecia istnienia Związku.
 • Klawiatura laptopa, na której stoi miniaturowy koszyk na kółkach z dwiema torbami w środku.

  Samorząd Mazowsza potrafi oszczędzać

  Dzięki programowi tzw. zakupów wspólnych Samorząd Województwa Mazowieckiego zaoszczędził w ubiegłym roku blisko 2 mln zł.
 • Przedstawiciele samorządu i gminy trzymają w rękach symboliczny czek

  Rozbudowa szkół i przedszkola w gminie Zakroczym

  Inwestycje Wojszycach i Zakroczymiu oraz w Emolinku otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.
Powrót na początek strony