Środki z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027 gmina przeznaczy na remont zbiorników retencyjnych, zakup wodomierzy do zdalnego odczytu czy utworzenie punktu monitoringu sieci wodociągowej.
Rozpoczyna się nabór projektów do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza! Projekty inwestycyjne i nieinwestycyjne można zgłaszać do 2 marca. W puli jest aż 30 mln zł na ich realizację.
Środki trafią do gmin Zbuczyn, Bielany i Platerów. Dzięki unijnemu wsparciu zrealizowany zostanie m.in. remont stacji uzdatniania wody, czy budowa zbiornika retencyjnego.
Samorządy oraz instytucje z subregionu ostrołęckiego otrzymają kolejne środki unijne w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027. Dofinansowanie pozwoli na modernizację infrastruktury wodociągowej w pięciu gminach, przygotowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Ostrołęki oraz doposażenie placówek zdrowotnych.
Ukazał się najnowszy numer czasopisma naukowego poświęconego studiom regionalnym. Można w nim przeczytać m.in. o perspektywach rozwoju lotniczego centrum przesiadkowego bazującego na CPK, parkach miejskich w Warszawie i uchwale krajobrazowej, jako narzędziu ochrony krajobrazu.
Pierwszego stycznia trzy mazowieckie miejscowości: Małkinia Górna, Stanisławów i Staroźreby zostały miastami. Ich włodarze i mieszkańcy bardzo z tego się cieszą – nie tylko dlatego, że to większy prestiż miejsca, w którym mieszkają.
Zakończyły się prace na 1,3-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 541 przebiegającym przez ulicę Głowackiego w Sierpcu. Wykonano nową konstrukcję drogi i wybudowano ciąg pieszo-rowerowy. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel ponad 9,3 mln zł.