Aktualności - Sejmik

 • Sesja sejmiku województwa mazowieckiego. Zdjęcie zbiorowe.

  100 mln dla szpitali

  Sytuacja szpitali jest coraz trudniejsza – alarmują radni województwa. Stąd dzisiejsza decyzja sejmiku o przekazaniu mazowieckim placówkom blisko 100 mln zł. To środki na pokrycie ujemnego wyniku finansowego.
 • Adam Orliński siedzi przy stole przed otwartym laptopem. Na klawiaturze leży duża kartka zapisana pismem ręcznym. Adam Orliński patrzy w bok na kamerę

  Dodatkowe 340 mln zł w budżecie

  Komisja Budżetu i Finansów zaopiniowała nowelizację budżetu województwa na 2022 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz 7 projektów uchwał dotyczących przyznania pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego.
 • Kolaż czterech zdjęć czterech opisywanych w artykule ośrodków

  Regionalne specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze

  Sejmikowa Komisja Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, obradująca pod kierownictwem Krzysztofa Skolimowskiego, omówiła funkcjonowanie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz Zespołu Placówek w Gołotczyźnie.
 • Herb i flaga Mazowsza

  Czy wiecie, co przedstawiają herb i flaga województwa mazowieckiego i kto może tych symboli Mazowsza używać?
 • Widok na infografikę z wybranymi zdjęciami przedstawiającymi działalność Sejmiku Województwa Mazowieckiego na przestrzeni 23 lat.

  Sześć kadencji sejmiku Mazowsza

  Od ilu lat funkcjonuje Sejmik Mazowsza? Jaki był podział mandatów w poszczególnych kadencjach? Kto rządził na Mazowszu w tym czasie?
 • Komisja Polityki Społecznej 29.04.22 infografika.jpg

  Mazowsze wspiera młodzieżowe rady

  Komisja Polityki Społecznej i Prorodzinnej omówiła zasady ubiegania się o dotacje w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Inicjatyw Młodzieżowych Rad Gmin/Powiatów i Dzielnic m.st. Warszawy, który wystartuje już w maju br.
 • Radny Marcin Podsędek podczas sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

  Sejmik wspiera jakość powietrza na Mazowszu

  Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę antysmogową oraz listy beneficjentów instrumentów wsparcia: Mazowsze dla czystego powietrza, Mazowsze dla klimatu, Mazowsze dla sołectw i Mazowsze dla działkowców.
 • Widok na wicemarszałka Wiesława Raboszuka oraz przewodniczącą komisji Jadwigę Zakrzewską.

  Warszawska Opera Kameralna z zasięgiem 6,6 mln widzów

  Sejmikowa Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod przewodnictwem Jadwigi Zakrzewskiej obradowała w Warszawskiej Operze Kameralnej – Scenie Basenu Artystycznego w Warszawie.
Powrót na początek strony