Pomoc Ukrainie

Akcja „Niezapominajka dla Ukrainy”

Kwiaty niezapominajki Autor: fot. pixabay.com

Niezapominajka ma niebieskie płatki i żółty środek, kolory ukraińskiej flagi. Symbolika niezapominajki ma być wyrazem pamięci o toczącej się wojnie w Ukrainie i gestem solidarności wobec obywatelek i obywateli tego państwa.

Pomysłodawcą jest Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie. Udział w akcji polega na symbolicznym posadzeniu niezapominajek w najbliższym otoczeniu ‒ w ogrodzie, na balkonie, na rabacie kwiatowej ‒ w imię uznania dla bohaterskiej obrony Ukrainy. Im więcej niezapominajek, tym więcej znaków poparcia. Do akcji może przyłączyć się każdy ‒ od osób prywatnych, poprzez szkoły, biblioteki, instytucje, samorządy, firmy czy zakłady utrzymania zieleni miejskiej.

To wyraz naszego wsparcia

Akacja „Niezapominajka dla Ukrainy” ma wyrazić nasze wsparcie mentalne dla Ukraińców w obliczu wojennego kataklizmu, jakim jest inwazja Rosji na ich kraj. Zgadzamy się co do tego, że pomoc materialna jest niezwykle ważna, jednak nie do przecenienia jest też okazywanie swojego poparcia, a tym samym dodawanie otuchy obywatelom walczącej Ukrainy. 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony