Pomoc Ukrainie

Centrum pomocy humanitarnej w Obwodzie Rówieńskim

Logotyp Marki Mazowsze Autor: arch. UMWM

Na prośbę Sergija Gemberga, Zastępcy Przewodniczącego Administracji, udostępniamy komunikat z prośbą o wsparcie dla Ukrainy.

Gabinet Ministrów Ukrainy powierzył zadanie Obwodowej Administracji Wojskowej miasta Równe w zaopatrywanie ludności, zarówno z Ukrainy, jak i z zagranicy w żywność, artykuły pierwszej potrzeby, odzież, obuwie, lekarstwa i medykamenty oraz zakwaterowanie dla ludności. W tym celu w Obwodzie Rówieńskim powstało centrum pomocy humanitarnej.

Opracowano mechanizm transportu pomocy humanitarnej przez granicę ukraińską. W przypadku pilnej potrzeby Administracja zapewni odpowiedni transport przewozu towarów humanitarnych
z województwa lubelskiego, które zostaną dostarczone do magazynów Równej Obwodowej Administracji Wojskowej i będą dalej dystrybuowane i wysyłane do dostawy na terenie Ukrainy wolnej od rosyjskich najeźdźców.

W celu dalszego zapewnienia finansowego komponentu wspierania stabilnego funkcjonowania węzła humanitarnego i ciągłego dostarczania towarów humanitarnych w warunkach wojskowych Administracja podjęła współpracę z Fundacją Europe Aid (ul. Ostrobramska 101, Biuro 241-A, 04-041 Warszawa, KRS: 0000682256, REGON: 367542308, NIP: 1132944187, https://europaid.org). Koordynator – Oksana Rudak, tel. +48 691 455 556.

Zastępca Przewodniczącego Administracji prosi o pomoc w dostarczaniu towarów humanitarnych oraz dalsze udostępnianie niniejszego komunikatu.

 

Koordynator:

Włodzimierz Czerwony
Tel. +38 0503125437
e-mail: v.chervonyi@gmail.com


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony