Aktualności - transport i drogi

 • Nastolatka stoi w autobusie. Jedną ręką przytrzymuje się drążka. Nad zdjęciem jest nazwa programu, a pod zdjęciem - termin zgłoszeń

  Autobusy dla mazowieckich szkół – właśnie ruszył nabór

  Mazowieckie gminy mogą już ubiegać się o dotacje na zakup nowych autobusów do dowozu dzieci i młodzieży do szkół. Nabór trwa do 7 października br.
 • Plakat promujący europejski tydzień mobilności. Są na nim najważniejsze informacje o inicjatywie

  Rusza Europejski Tydzień Mobilności 2022

  Europejski Tydzień Mobilności – ETM (dawniej Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – ETZT) w tym roku planowany jest w dniach 16–22 września.
 • Wicemarszałek Rajkowski, radni Brzezińska i Orliński, dyrektor kolei Grajda wraz ze współpracownikami pozują do zdjęcia grupowego

  Aplikacja mobilna KM

  Można już korzystać z nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich.
 • Piętrowy pociąg kolei mazowieckich jedzie przez miasto. W tle widać wielkie okrągłe budynki

  Koleje Mazowieckie wśród liderów

  Co 5 pasażer w Polsce podróżuje Kolejami Mazowieckimi. Ta spółka samorządu Mazowsza jest drugim w kraju przewoźnikiem pod względem liczby pasażerów w 2021 r. – tak wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego.
 • budynek terminala głównego lotniska w Modlinie

  Lotnisko w Modlinie notuje kolejne rekordy

  Wciąż rośnie zainteresowanie pasażerów lotami z portu w Modlinie (udziałowcem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego). W lipcu padł kolejny rekord.
 • W poprzek pustej drogi asfaltowej stoją w rzędzie dyrektor Kominek, przedstawiciele gmin Bielsk i Baranowo oraz Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

  Otwarcie dwóch dróg wojewódzkich w powiecie płockim

  Kierowcy mogą już korzystać z dwóch wyremontowanych odcinków dróg wojewódzkich w powiecie płockim.
 • Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc składają prawe ręce - razem z 4 beneficjentami - w geście jedności. Wszyscy się uśmiechają

  Remont drogi wojewódzkiej 627

  Ponad 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 627 w powiecie sokołowskim przejdzie gruntowną przebudowę. Koszt inwestycji to 22,1 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.
 • Zdjęcie zbiorowe, cztery osoby przecinają wstęgi.

  Bezpieczniej w Mińsku Mazowieckim

  Kierowcy w Mińsku Mazowieckim mogą podróżować sprawniej i bezpieczniej. Otwarto nowy odcinek drogi łączący ul. Mrozowską z Dźwigową oraz Łąkową. Projekt zrealizowano w ramach programu wsparcia samorządu województwa „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.
Powrót na początek strony