Aktualności - transport i drogi

Remont ważnych dróg w Węgrowie ukończony

Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska przecinają wstęgę na drodze wraz z przedstawicielami lokalnych władz. Autor: fot. Marian Wasążnik

Po dwóch latach prac oddano do użytku wyremontowane ulice Obrońców Westerplatte i Sikorskiego w Węgrowie.

W uroczystym otwarciu wzięły udział Elżbieta Lanc oraz Janina Ewa Orzełowska członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Rozbudowa ul. Obrońców Westerplatte

Wykonano nawierzchnię jezdni o szerokości 5,5 m oraz wybudowano chodniki o szerokości 2 m wraz z dojściami do furtek oraz zjazdami do wszystkich działek przylegających do rozbudowywanej drogi. Powstała też sieć gazowa, kanalizacja oraz pobocza z nowym oświetleniem ulicznym. Przebudowane zostało również skrzyżowanie z drogą krajową nr 62.

– Ta inwestycja w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo przede wszystkim pieszych użytkowników. Ulice nie miały chodników, a korzystający z nich piesi poruszali się po jezdni. Dodatkowo też stan tych dróg był zły, co generowało duże koszty. Stąd samorząd Mazowsza zadecydował o wsparciu finansowym tej inwestycji – podkreśla członek zarządu Elżbieta Lanc.

Parkingi na ul. gen. W. Sikorskiego

Z kolei przebudowa ul. gen. W. Sikorskiego wiązała się z  rozbudową drogi gminnej nr 420840W wraz z dwoma łącznikami z drogą krajową nr 62 oraz łącznikiem z ul. Obrońców Westerplatte. Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni jezdni, budowie chodników wraz z dojściami do furtek oraz zjazdów do wszystkich posesji. Powstały także nowe miejsca parkingowe oraz pobocza.

– Poprzez tego typu inwestycje, staramy się ułatwiać życie mieszkańcom Mazowsza. Zmodernizowanie tych ulic, pozwoli nie tylko na bezpieczniejsze przemieszczanie się, ale poprawi także komfort podróży. Czy to podczas jazdy samochodem, rowerem, hulajnogą, na rolkach czy spacerem. Ulice te zostały przystosowane do tego, aby mieszkańcy Węgrowa mogli czuć się w pełni komfortowo na tym osiedlu. Dlatego właśnie jako Samorząd Województwa utworzyliśmy tego rodzaju programy wsparcia – dodaje członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Koszt inwestycji to 7 mln zł, z czego wsparcie z Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego wyniosło 4 mln zł.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony