Aktualności - transport i drogi

Wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką

Pociąg „Słoneczny” na stacji kolejowej Autor: mat. prom. „Kolei Mazowieckich - KM” sp. z o.o.

Już ruszył „Słoneczny” – wakacyjny pociąg Kolei Mazowieckich. Dojedziemy nim wygodnie nad Bałtyk.

Od czasu uruchomienia połączenia w 2005 r., cieszy się ono niesłabnącą sympatią turystów. „Słoneczny” znakomicie sprawdza się w rodzinnych, wakacyjnych wyprawach nad morze. Składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych – klimatyzowanych, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażonych w przewijaki dla niemowląt oraz stojaki na rowery.

 Pociąg „Słoneczny” w barwach Kolei Mazowieckich wrócił właśnie na tory. To dobra wiadomość dla wszystkich planujących wypoczynek nad morzem. Życzę udanych podróży i zachęcam do skorzystania z oferty mazowieckiego przewoźnika. Jest wygodnie, szybko i sympatycznie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

„Słoneczny” w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia kursuje codziennie, do 1 września 2024 r.

Dodatkowy kurs do Gdyni

„Słoneczny Bis” w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia będzie uruchomiony 6 i 7 lipca  w związku z festiwalem Open’er oraz 15 i 18 sierpnia (długi weekend).

Cena biletu normalnego na przejazd pociągiem „Słoneczny” i „Słoneczny Bis” z Warszawy do Gdyni Głównej (lub odwrotnie) wyniesie 60 zł, a do Ustki (lub odwrotnie) 75 zł. Od ceny podstawowej zastosowanie mają ulgi handlowe i ustawowe.

W cenie biletu można zabrać ze sobą rower lub psa. 

Gdzie nabyć bilety?

  • w aplikacji mobilnej KM,
  • w kasach biletowych,
  • w biletomatach,
  • u kierownika pociągu w dniu przejazdu,
  • w aplikacji mobilnej SkyCash i mPay,
  • na stronie przewoźnika.

Więcej informacji, m.in. rozkład jazdy, warunki oferty specjalnej oraz niespodziankę dla najmłodszych turystów znajdziemy na stronie Kolei Mazowieckich.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony