Aktualności

Nowy przewodniczący WRDS

Autor: Fot. arch. UMWM

Wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński z rąk marszałka Adama Struzika odebrał powołanie do składu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w województwie mazowieckim.

Podczas posiedzenia, które odbyło się 18 maja, wojewoda mazowiecki objął jednocześnie funkcję przewodniczącego rady.

Obrady prezydium WRDS

Urszula Woźniak – prezes Zarządu Oddziału Warszawa-Mokotów-Ursynów-Wilanów Związku Nauczycielstwa Polskiego, przewodnicząca Zespołu roboczego ds. oświaty podsumowała dwa ostatnie posiedzenia zespołu poświęcone dyskusji na temat kształcenia zawodowego na Mazowszu. Przewodnicząca zwróciła uwagę na najważniejsze problemy oraz zarekomendowała poparcie przyjętego przez strony pracodawców, pracowników i samorządową stanowiska w sprawie szkolnictwa zawodowego.

W trakcie dyskusji członkowie prezydium podkreślali, że szkolnictwo zawodowe ma ogromne znaczenie dla innowacji, gospodarki i jej konkurencyjności, rynku pracy oraz stworzenia odpowiedniej struktury zawodowej w regionie. Problemy, z jakimi się mierzy, wymagają wielowątkowej dyskusji. Strony zgodziły się również z propozycją przewodniczącego, dotyczącą wypracowania wspólnego stanowiska wszystkich stron, na podstawie projektu, który przedstawi. Ze względu na znaczenie i rolę kształcenia zawodowego dla gospodarki Mazowsza zdecydowano, że czerwcowe posiedzenie plenarne WRDS w całości zostanie poświęcone temu zagadnieniu.

Zmiany w składach zespołów roboczych

Prezydium WRDS zaaprobowało wnioski o dokonanie zmian w składzie Zespołu roboczego ds. oświaty oraz Zespołu roboczego ds. ochrony zdrowia, działających w ramach WRDS.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony