Aktualności- zdrowie i polityka społeczna

 • Smutna dziewczynka.

  Program profilaktyki depresji u dzieci i młodzieży na Mazowszu

  Już wkrótce najmłodsi mieszkańcy Mazowsza, a także pedagodzy będą mogli skorzystać z konsultacji oraz badań przesiewowych. Samorząd województwa przygotował kompleksowy program profilaktyki zaburzeń depresyjnych u dzieci i młodzieży.
 • Nowy ambulans transportowy dla szpitala w Płońsku.

  Nowa karetka dla szpitala w Płońsku

  Jedna z 91 karetek zakupionych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach covidowego projektu unijnego trafiła do płońskiego szpitala. Pojazd przekazali marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Wiesław Raboszuk.
 • Realizacja projektu pod nazwą „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.

  Nowe karetki trafią do miejskich szpitali!

  Dwa nowe ambulanse do transportu pacjentów otrzymają Szpital Czerniakowski i Szpital Grochowski. Zakup pojazdów był możliwy dzięki wsparciu samorządu województwa w ramach projektu unijnego za blisko 30 mln zł.
 • szpital_sierpc_UE.jpg

  Remont trzech oddziałów sierpeckiego szpitala zakończony!

  W szpitalu w Sierpcu wyremontowane zostały trzy oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Inwestycja została zrealizowana w ramach unijnego projektu covidowego. Samorząd Mazowsza przeznaczył na ten cel ponad 380 tys. zł.
 • Zdjęcie zbiorowe, spotkanie członków Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE z przedstawicielami samorządu Mazowsza

  Parlament Europejski omawia sytuację uchodźców z Ukrainy na Mazowszu

  Członkowie Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Parlamentu Europejskiego uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami samorządu Mazowsza w celu poznania sytuacji osób z Ukrainy na Mazowszu.
 • szpital Siedlce.jpg

  Centrum Opieki nad Matką i Dzieckiem oraz ośrodek udarowy w siedleckim szpitalu

  Nowoczesne Centrum oraz nowa część Pracowni Radiologii Zabiegowej w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach już otwarte. Koszt inwestycji to przeszło 26,2 mln zł, z czego dofinansowanie z budżetu województwa to ponad 19,9 mln zł, a środki z UE – 5,9 mln zł.
 • Na długim stole leżą przyrządy do pomocy medycznej. Przy stole stoi mężczyzna, który prawą ręką sięga do stołu. Obserwuje go uważnie stojący obok marszałek Adam Struzik i inni uczestnicy szkolenia. Z prawej strony widać mikrofony dziennikarskie

  Pomoc medyczna w warunkach wojennych

  Samorząd województwa przeznaczył 100 tys. zł na szkolenia z zakresu tzw. medycyny taktycznej, czyli opieki medycznej w warunkach działań militarnych.
 • Elżbieta Lanc podaje rękę mężczyźnie, który trzyma teczkę aktową z logiem MCPS, razem pozują do zdjęcia. Obok nich stoją jeszcze kobieta i inny mężczyzna

  Dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych

  Prawie 890 tys. zł na kolejne przystosowania budynków na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
Powrót na początek strony