Aktualności - zdrowie i polityka społeczna

Z wizytą w mazowieckich szpitalach

Autor: Michał Słaby

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii oraz Szpital Mazowiecki w Garwolinie odwiedziła członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Anna Brzezińska.

Wspólnie z dyrektor Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej UMWM Agnieszką Gonczaryk oraz przedstawicielami szpitali rozmawiano o problemach i potrzebach, z jakimi borykają się władze placówek.

– Bardzo ważne jest łączenie działalności profilaktycznej z leczeniem. Dzieci i młodzież to grupa, która coraz częściej doświadcza problemów psychicznych. Naszym celem jest zapobieganie problemom zdrowotnym i wspieranie zdrowia psychicznego pacjentów – podkreśliła członkini zarządu Anna Brzezińska

Wsparcie psychologiczne

Najmłodsi pacjenci, przebywający w obu mazowieckich szpitalach, zostali obdarowani przez Annę Brzezińską pluszowymi misiami. Przytulanki będą wsparciem dla dzieci w trudach leczenia. Widoczny jest na nich numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, pod który można dzwonić w razie potrzeby. Czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pomysł połączenia profilaktyki z leczeniem w szpitalach to kolejny krok w rozwój wsparcia kierowanego do dzieci i młodzieży. Pluszaki zakupiło Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.

Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. obejmuje opieką dzieci i młodzież z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami od substancji psychoaktywnych oraz wymagającymi rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurorehabilitacji w wieku od 0-18 lat.

Szpital Mazowiecki w Garwolinie Sp. z o.o. zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami od substancji psychoaktywnych oraz wymagających rehabilitacji ogólnoustrojowej i neurorehabilitacji. W jego oddziałach stacjonarnych i dziennych realizowane są świadczenia w zakresie: rehabilitacji, terapii, psychiatrii, logopedii, neurologii i leczenia uzależnień.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony