Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Herb Województwa Mazowieckiego

Komunikaty

Program „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”

Nowy program Samorządu Województwa Mazowieckiego ma ułatwić osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z oferty mazowieckich instytucji kultury, zwiększając ich udział w życiu społecznym. Na realizację programu zaplanowano 2 mln zł. Program rusza od 15 lipca i pilotażowo potrwa do końca 2023 r.

Zarząd Województwa Mazowieckiego 19 czerwca 2023 r. podjął uchwałę nr 1106/417/23 w sprawie nowego programu pn.: „Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu”.

Korzystający z programu mogą wybierać spośród 28 instytucji kultury, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Oferta instytucji kultury może w ramach programu dotyczyć wyłącznie przedsięwzięć własnych tej instytucji (poza projektami okazjonalnymi).

Uczestnicy programu mogą skorzystać z preferencyjnej ceny biletu do mazowieckich instytucji kultury w cenie 1 zł brutto za osobę z niepełnosprawnościami bez względu na wiek i rodzaj niepełnosprawności – musi ona być jednak potwierdzona legitymacją osoby niepełnosprawnej* oraz 1 zł brutto za faktycznie towarzyszącego jej opiekuna.

Z programu mogą korzystać jedynie mieszkańcy województwa mazowieckiego, co każda z osób korzystających z preferencyjnej ceny biletu musi potwierdzić złożeniem oświadczenia. Formularz oświadczenia o miejscu zamieszkania należy pobrać ze strony internetowej wybranej instytucji kultury lub w jej siedzibie.

Przed zakupem biletu należy zapoznać się z ofertą instytucji kultury na jej stronie internetowej i zweryfikować jej dostępność pod kątem indywidulanych potrzeb. Bilet można kupić w kasie lub za pośrednictwem strony internetowej wybranej instytucji kultury. Jednak przed zakupem biletu przez Internet trzeba skontaktować się z wybraną instytucją telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej, żeby potwierdzić ofertę.

Inne ważne warunki

Do udziału w programie nie są uprawnione osoby posiadające orzeczenie wydane przez ZUS, KRUS, MON, MSWiA, a także dzieci posiadające jedynie orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Szczegółowe informacje - regulamin programu, wykaz instytucji kultury, oświadczenie, formularz oraz sprawozdanie finansowe stanowią załączniki do ww. uchwały.

Podmiot udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Wytworzył: Angelika Gronek (KP)

Data wytworzenia: 14.07.2023

Opublikował w BIP: Urszula Sabak

Data opublikowania: 14.07.2023 11:12

Ostatnio zaktualizował: Monika Gontarczyk

Data ostatniej aktualizacji: 22.09.2023 07:40

Liczba wyświetleń: 934


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony