Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Kolonie dla dzieci z Ukrainy

Spotkanie z dziećmi z Ukrainy przebywającymi na koloniach w Polsce Autor: fot. Marta Wasilewska

Marszałek Adam Struzik oraz prezes MROT Izabela Stelmańska odwiedzili przebywającą na Mazowszu 100-osobową grupę dzieci z Ukrainy.

Ich pobyt na Mazowszu był możliwy dzięki współpracy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (MROT) i Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Spotkanie w podwarszawskim Parku Rozrywki w Julinku dostarczyło wiele emocji i wzruszeń. Było podsumowaniem dwutygodniowych kolonii ukraińskich dzieci w Polsce.

– Spotkania z najmłodszymi to zawsze wielka przyjemność. Ich energia i ciekawość są inspirujące. Ta młodzież ma za sobą ciężkie doświadczenie wojny, dlatego uśmiech na ich twarzach cieszy podwójnie – mówił marszałek Adam Struzik.

Projekt, wspierany przez samorząd Mazowsza, umożliwia dzieciom z terenów dotkniętych wojną w Ukrainie spędzenie czasu w Mazowszu, gdzie mogą odzyskać siły, przełamać traumy wojenne i cieszyć się chwilami beztroski.

– Dzięki hojności mieszkańców i wsparciu samorządu Mazowsza mogliśmy stworzyć przestrzeń, w której ukraińskie dzieci zyskały odrobinę radości i nadziei – podkreśliła prezes MROT Izabela Stelmańska.

Przez dwa tygodnie młodzi Ukraińcy mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach rekreacyjnych, artystycznych i edukacyjnych. Na każdy dzień ich pobytu na Mazowszu zaplanowano wiele aktywności, w tym m.in. zajęcia rekreacyjne, artystyczne i edukacyjne.

Na ostatni dzień pobytu dzieci przygotowały wzruszające podziękowania za zorganizowanie im odpoczynku od wojennej codzienności. Radość ostatnich tygodni i ogromna wdzięczność mieszała się z przejęciem powracających emocji związanych z powrotem do kraju.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony