Aktualności - kultura, promocja, turystyka

Otwarcie domu kultury

Elewacja odnowionego budynku - siedziby Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu Autor: Fot. Piotr Olkowski

Mieszkańcy Przasnysza mogą ponownie korzystać z Miejskiego Domu Kultury. Inwestycję kwotą 4 mln zł dofinansował samorząd województwa.

W wyremontowanym budynku powstała m.in. nowoczesna sala kinowo-teatralna wraz z zapleczem scenicznym. Jest też minibar, mała gastronomia, kawiarenka, pomieszczenia do prób, a także sala kolumnowa, sale zajęć, pracownia plastyczna, szatnia i pomieszczenia administracyjne.

W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyli m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz radna województwa Wiesława Krawczyk.

Dla takich miejsc, jak Miejski Dom Kultury w Przasnyszu, warto było stworzyć nasze autorskie programy wsparcia. To dzięki jednemu z nich udało się wyremontować ten ważny punkt na kulturalnej mapie Przasnysza. Mam nadzieje, że będzie tętnił życiem i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gratuluję burmistrzowi Łukaszowi Chrostowskiemu i jego zespołowi podjęcia się tego zadania. Efekt jest imponujący – chwalił marszałek Adam Struzik.

Inwestycja kosztowała prawie 14 mln zł. W jej realizacji pomógł Sejmik Województwa Mazowieckiego, który na remont placówki przekazał 4 mln zł w ramach autorskiego programu wsparcia „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony