Aktualności - nieruchomości

Przedszkole w Łochowie w nowej odsłonie. Pomogły środki z UE

Dwie członkinie zarządu województwa mazowieckiego wspólnie z trzema przedszkolakami przecinają wstęge na otwarciu przedszkola w Łochowie po modernizacji Autor: fot. Janusz Nalewajk

Dzięki funduszom europejskim możliwa była kompleksowa termomodernizacja Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łochowie. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 328 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zmodernizowane przedszkole to przede wszystkim większy komfort i lepsze warunki dla przebywających w nim dzieci oraz pracowników. Dzięki inwestycji zmniejszone zostanie roczne zapotrzebowanie na energię, co przełoży się na niższe koszty eksploatacji budynku.

– Cieszymy się, że coraz więcej gmin korzysta ze środków europejskich w celu przeprowadzenia termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Przedszkole zostało kompleksowo odnowione, co przekłada się także na bardziej komfortowe i bezpieczne warunki dla maluchów – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Jakie prace?

W ramach inwestycji wykonano modernizację kotłowni. Nieefektywny kocioł węglowy został zastąpiony nowoczesną gazową pompą ciepła. Ocieplono ściany i stropodach. Zmodernizowano instalację co i cwu. Prace modernizacyjne wpłyną na redukcję emisji CO2 o ponad 90 %.

Inwestycje realizowane przy pomocy funduszy unijnych pozwalają dbać nie tylko o komfort mieszkańców, ale również o klimat. Termomodernizacja przedszkola, to nie tylko działanie w zgodzie z ochroną środowiska, ale również z troską o nasze przyszłe pokolenia – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Zadanie wykonano w ramach projektu pn. „Redukcja zanieczyszczeń powietrza poprzez wymianę urządzeń grzewczych w budynkach użyteczności publicznej w gminie Łochów”.

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony