Mazowsze serce Polski nr 2 (70) 2024

Elektroniczne wydanie lutowego numeru miesięcznika Mazowsze serce Polski, a w nim m.in. o rekordowym wsparciu UE dla strażaków, mazowieckich barwach wolontariatu, budowanych szpitalach oraz o tym, co straszy na mazowieckich zamkach. Zapraszamy do lektury.

 • Janina Ewa Orzełowska, Elżbieta Lanc, Krzysztof Strzałkowski

  Warto wiedzieć

  Inwestycje w szpitalu w Garwolinie, konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz nowy SOR w Radomiu – tym żyło Mazowsze w grudniu.
 • Bartosz Gnojewski

  Pomaganie – klucz do drugiego człowieka

  Wspieranie innych nadaje sens życiu. Staje się ono ciekawsze, twórcze i spełnione. Poświęcanie czasu dla dobra innych, jednocześnie przynosi korzyści nam samym. Postawa niebanalna i procentująca dla każdej ze stron. Jednym ze sposobów na pomaganie jest... wolontariat.
 • Para w ludowych strojach przy urnie wyborczej

  Wybory samorządowe

  Głosy Mazowszan w wyborach samorządowych w 2018 r.
 • Ludwik Rakowski

  Miliony na programy wsparcia

  Sejmik Mazowsza rozdysponował 188 mln zł dla gmin, miast, powiatów i dzielnic m.st. Warszawy na realizację 12 programów wsparcia. Radni zdecydowali też m.in. o uruchomieniu 10 linii autobusowych oraz przyznaniu dotacji dla Ciechanowa.
 • Urna do głosowania

  Każdy głos ma moc

  7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe. Kto przejmie odpowiedzialność i pokieruje mazowieckimi gminami, powiatami i sejmikiem województwa? To zależy od samych Mazowszan!
 • Wóz bojowy OSP Baboszewo

  188 samochodów dla OSP

  Samorząd Mazowsza od lat realizuje program wspierania ochotniczych straży pożarnych. Mazowieckie OSP otrzymały w tym roku rekordowe dofinansowanie unijne oraz znaczącą pomoc finansową z budżetu województwa.
 • Umowy podpisali: Adam Struzik, Wiesław Raboszuk i Janina Ewa Orzełowska.

  Mosty na Narwi i Bugu

  Samorząd Województwa Mazowieckiego buduje kolejne mosty łączące Mazowsze z Podlasiem.
Powrót na początek strony