Informacje prasowe

Ponad 17,7 mln zł wsparcia dla powiatów siedleckiego i łosickiego

26.jpg

Ponad 17,7 mln zł z UE władze Mazowsza przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiatach siedleckim i łosickim. Oprócz tego na wsparcie samorządu województwa mazowieckiego może liczyć 75 organizacji i KGW z tych powiatów. Dziś umowy z beneficjentami podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska,  te środki to bodziec do rozwoju obszarów wiejskich. – Wykorzystujemy do tego każdą możliwość, sięgając zarówno po środki unijne, jak i środki finansowe z naszego wojewódzkiego budżetu. Wspieramy nie tylko duże inwestycje, ale i mniejsze, społeczne projekty, bo rozwój wsi to nie tylko budowa dróg, wodociągów, kanalizacji czy wsparcie rolników. To również projekty związane z integracją mieszkańców, zwiększaniem aktywności i szeroko pojętym komfortem życia.

 

Członkini zarządu województwa Elżbieta Lanc dodaje, że samorządy lokalne i mieszkańcy chętnie korzystają z dofinansowań w ramach programów wsparcia. – To właśnie dzięki nim współczesna wieś jest atrakcyjna, nowoczesna i w wielu aspektach życia dorównuje ośrodkom miejskim. Sprzyja temu realizacja działań związanych zarówno z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej, jak i zaangażowaniem kół gospodyń wiejskich w integrację lokalnej społeczności.

 

4 inwestycje ze wsparciem w ramach PROW 2014-2020

W ramach wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 samorząd Mazowsza przeznaczy łącznie ponad 17,7 mln zł na 4 inwestycje w powiatach siedleckim i łosickim:

  • Związek Komunalny „Paprotnia” otrzyma ponad 8,3 mln zł na podwyższenie bezpieczeństwa gospodarki wodno-ściekowej mieszkańców gminy Paprotnia i gminy Przesmyki oraz blisko 2,7 mln zł na przebudowę i zabudowę w nowe urządzenia w obiektach związanych z branżą wodnościekową w miejscowościach Skrzeszew i Repki;
  • gmina Wodynie otrzyma ponad 3,1 mln zł na rozbudowę i przebudowę hydroforni w Oleśnicy oraz przepompowni ścieków w Wodyniach;
  • gmina Platerów otrzyma ponad 3,5 mln zł na przebudowę stacji uzdatniania wody oraz budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Platerowie.

75 kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych w powiatach siedleckim i łosickim z dofinansowaniem

Wsparcie od samorządu województwa mazowieckiego w wysokości ponad 490 tys. zł otrzyma 75 organizacji i KGW z powiatów siedleckiego i łosickiego. Tylko w tym roku na całym Mazowszu dofinansowane zostaną aż 834 inicjatywy kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę ponad 5,4 mln zł.

Lista beneficjentów w informacji prasowej poniżej.

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony