Informacje prasowe

Przebudowa dróg wojewódzkich w powiecie radomskim

Podpisanie umów MZDW Radom Autor: fot. Szymon Wykrota

Wkrótce rozpoczną się prace na dwóch drogach wojewódzkich w powiecie radomskim. Mowa o przebudowie odcinków dróg – nr 740 w gminie Zakrzew i nr 737 w gminie Jedlnia-Letnisko. Inwestycje będą kosztować łącznie ponad 23 mln zł! Środki na ich realizację pochodzą w całości z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Dziś umowę z wykonawcą podpisał dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Obłękowski. W spotkaniu wzięli udział wicemarszałek Rafał Rajkowski i radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Już niedługo rozpocznie się przebudowa drogi nr 740 na odcinku o długości 1,8 km w gminie Zakrzew i fragmentu drogi nr 737 w Siczkach w gminie Jedlnia-Letnisko.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski zaznacza, że to kolejne ważne inwestycje drogowe w regionie radomskim. Dziś podpisaliśmy umowy na rozbudowę dwóch dróg w gminach Zakrzew i Jedlnia-Letnisko. Chcemy zapewnić mieszkańcom i podróżnym bezpieczne warunki na drodze, dlatego sukcesywnie inwestujemy w remonty kolejnych odcinków dróg wojewódzkich. Kilka dni temu rozpoczęliśmy budowę prawie 30-kilometrowego fragmentu drogi nr 747 na terenie gmin Sienno, Lipsko, Iłża i Rzeczniów. Na przebudowy dróg nr 737 i 740 przeznaczyliśmy łącznie ponad 23 mln zł. Wiemy, że to dobrze wydane pieniądze.

Nowy chodnik i ścieżka rowerowa na drodze wojewódzkiej nr 740

Na 1,8-kilometrowym odcinku drogi nr 740 powstanie ciąg pieszo-rowerowy i zostanie wzmocniona nawierzchnia jezdni. Będą zbudowane nowe zjazdy i przepusty, a system odwodnienia drogi zostanie odnowiony. Koszt realizacji inwestycji to ponad 6,5 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag Sp. z o.o. Prace potrwają 8 miesięcy.

Przebudowa mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 737

W ramach inwestycji na drodze nr 737 zostanie przebudowany most nad rzeką Gzówką, będzie wymieniona nawierzchnia drogi, powstaną nowe chodniki i ścieżka rowerowa, a także system odwodnienia drogi.

Leszek Przybytniak, radny województwa mazowieckiego, zwraca uwagę, że droga wojewódzka nr 737 pełni ważną funkcję komunikacyjną w powiecie radomskim. Łączy ona drogi krajowe nr 9 i nr 12 z drogą krajową nr 79. Jej przebudowa wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróży zarówno dla kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych. Na inwestycję przeznaczyliśmy ponad 16,5 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego.

Prace mające potrwać półtora roku wykona firma Strabag Sp. z o.o.

 

Marta Milewska
Rzecznik Prasowy
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony