Informacje prasowe

Rozbudowa Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Wizualizacja_ autor Robert Kołakowski.jpg Autor: Robert Kołakowski.

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa oddziału Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Placówka w Gołotczyźnie wzbogaci się o magazyn zbiorów. To największa inwestycja w historii ciechanowskiego muzeum! W jej realizacji pomoże samorząd województwa mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel prawie 21 mln zł. Prace mają potrwać dwa lata. Dziś marszałek Adam Struzik i radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk wzięli udział w uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę.

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, które jest oddziałem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, niedługo wzbogaci się o centralny magazyn zbiorów. Rozbudowa placówki będzie możliwa dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik podkreśla, że będzie to największa inwestycja w historii ciechanowskiego muzeum.

– Na rozbudowę Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie przeznaczyliśmy z naszego budżetu prawie 21 mln zł. Oprócz pomieszczeń magazynowych powstaną tu pracownie dokumentacji fotograficznej i konserwatorskiej, sala konferencyjna i do prowadzenia zajęć.

Inwestycja obejmie budowę magazynu zbiorów i zagospodarowanie terenu wokół obiektu. Powstanie niezbędna infrastruktura zewnętrzna, m.in. droga wewnętrzna, chodniki, oświetlenie, miejsca parkingowe, zatoczka autobusowa, a zbiornik wodny będzie przebudowany. W ramach prac zostanie też wykonany projekt aranżacji wnętrz.

Wiesława Krawczyk, radna województwa mazowieckiego, zauważa, że rozbudowa Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie jest potrzebna do funkcjonowania placówki.

– Dziś symbolicznie wmurowaliśmy kamień węgielny pod budowę magazynu. Jeśli prace pójdą zgodnie z planem, już za dwa lata spotkamy się na otwarciu budynku magazynu zbiorów.

Budynek Centralnego Magazynu Zbiorów na terenie Muzeum Pozytywizmu będzie wyposażony w niezbędne instalacje wewnętrzne, m.in. wodno-kanalizacyjną, wentylacji mechanicznej, centralnego ogrzewania, elektryczną czy teletechniczną, i zewnętrzne, np. fotowoltaiczną, wodną, sanitarną czy opadową.

Budynek zaprojektowała krakowska pracownia architektoniczna F-11. Prace wykona firma Mikołajczak Sp. z o.o. z Ciechanowa i potrwają one dwa lata.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Załączniki:


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony