Robot humanoidalny jako asystent, wirtualny symulator holowania samolotu czy operowania żurawiem wieżowym – to wybrane urządzenia, które będą dostępne dla uczniów w nowym Laboratorium 4.0. – pierwszym w Polsce zrealizowanym dzięki KPO.
Urząd konsekwentnie buduje nowoczesną, otwartą na potrzeby Mazowszan instytucję, wzmacniając jednocześnie zaufanie społeczne do administracji publicznej. Rozwój kompetencji pracowników realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.
Do powiatów radomskiego, szydłowieckiego, lipskiego i grójeckiego trafią pieniądze na modernizację lub budowę hal i boisk sportowych czy utworzenie torów rowerowych. Wsparcie z „Mazowieckiego programu rozwoju bazy sportowej” to ponad 3,9 mln zł.
Ponad 15 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza trafi do Politechniki Warszawskiej. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na opracowanie i wdrożenie innowacyjnych technologii w obszarze lotnictwa oraz elektroniki drukowanej. Eksperci będą pracować nad rozwiązaniami, które umożliwią budowę lżejszych i bardziej ekologicznych samolotów.
Pierwsza grupa urzędników na szczeblu kierowniczym ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania w sektorze publicznym na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Menedżerowie poszerzali swoje kompetencje, niezbędne w dynamicznie zmieniającym się środowisku pracy.
Trwa nabór do konkursu dla najbardziej innowacyjnych placówek oświatowych i domów kultury na Mazowszu! Samorząd Województwa Mazowieckiego po raz kolejny nagrodzi szkoły za wdrażanie nowoczesnych technologii cyfrowych. Nabór wniosków trwa do 15 maja. Na zwycięzców czeka nawet 50 tys. zł.
Mieszkańcy Wyśmierzyc mogą już korzystać z wyremontowanego boiska przy ul. Batorego. W inwestycji pomógł Samorząd Województwa Mazowieckiego, który przekazał na ten cel 300 tys. zł z programu „Mazowsze dla sportu”.
Podczas tegorocznej Mazowieckiej Gali Sportu Młodzieżowego podsumowane zostały sukcesy młodych sportowców z terenu Mazowsza. W 2025 r. zdobyli oni łącznie 551 medali w konkurencjach objętych Systemem Sportu Młodzieżowego. Najlepszym młodym sportowcom i ich trenerom nagrody wręczyli marszałek Adam Struzik i Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.