Aktualności - edukacja i sport

50-lecie klubu Wilga Miastków

Drużyny: Wilga Miastków i Wilga Garwolin Autor: Fot. Wilga Miastków

Turniej dzieci i młodzieży, przyjacielskie spotkanie oldboyów oraz pamiątkowe odznaczenia – to jubileuszowe atrakcje Wilgi Miastków.

W uroczystościach udział wzięła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Pół wieku minęło

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Wilga Miastków, który ma swoją siedzibę w Miastkowie Kościelnym (pow. garwoliński) powstał w 1972 r. Swoje pasje i talenty realizują w nim uczniowie z lokalnych szkół w drużynach w dziesięciu kategoriach wiekowych, rywalizujących w ligach okręgowych.

– 50-lecie Wilgi Miastków to pół wieku historii, sportowej rywalizacji pokoleń dzieci, młodzieży i osób dorosłych, które swoją miłość do sportu mogły realizować w lokalnej drużynie, bez konieczności wyjazdu gdzieś dalej. Dziesięć kategorii wiekowych drużyn świadczy o tym, jak bardzo jest on potrzebny i jak bardzo jest z nim zżyta lokalna społeczność. Społeczność, która od pokoleń podziwia i emocjonuje się rywalizacją swoich najbliższych, dla których sport to nie tylko pasja, ale i dobra zabawamówiła Janina Ewa Orzełowska.

Sportowe emocje

Z okazji 50-lecia istnienia zorganizowano dwudniowe obchody. Podczas pierwszego dnia odbył się turniej drużyn U-11, a także mecz oldboyów – Wilga Miastków vs Wilga Garwolin, w którym lepszą okazała się ekipa gości.

Drugi dzień również rozpoczął się turniejem piłkarskim. Następnie przedstawiono historię klubu oraz wręczono medale i odznaczenia. W imieniu marszałka Adama Struzika, Medal Pamiątkowy  "Pro Masovia" za działalność na rzecz Mazowsza, na ręce przedstawiciela klubu złożyła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska. 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony