Aktualności - edukacja i sport

Finał LOTTO Poland Bike Marathon w Wawrze za nami

zwycięzcy jednej z kategorii na podium Autor: fot. Media Poland Bike

W ostatnim w tym roku, finałowym 15. etapie rywalizowało aż 600 miłośników dwóch kółek.

Jubileuszowy 15. sezon wyścigów MTB finiszował tradycyjnie w warszawskim Wawrze. Rywalizowało w nim aż 600 miłośników dwóch kółek.

– Wawer to jedna z najmocniejszych lokalizacji Poland Bike, jest tu wyjątkowy „kolarski klimat” – podkreślił Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Ta warszawska dzielnica już dwunasty raz z rzędu była gospodarzem finału naszego cyklu i znów przyciągnęła mnóstwo amatorów na rowerach górskich. Co roku zapraszamy kolarzy do Wawra, na teren niezwykle malowniczy, ale i dość wymagający, obfitujący w sporo technicznych zjazdów i podjazdów. To był finałowy etap, godny finału sezonu, ze świetną frekwencją i atmosferą. Dziękuję wszystkim kolarzom i już dziś zapraszam amatorów MTB na kolejny sezon, do zobaczenia! 

Trasa

Wawerskie trasy LOTTO Poland Bike Marathon prowadziły przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując m.in. pierwszy, profesjonalny szlak MTB w Warszawie i jej okolicach, stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike.

Zwycięzcy

  • Na dystansie MAX (51 km) nie było mocnych na Karola Sładka (7R Rowmix Team), który wyprzedził Aleksandra Piecha (Kotliny) i Petera Nowackiego (Ośka Warszawa). Wśród kobiet wygrała Sylwia Tkaczyk (Damovo Bike Team), przed Barbarą Marcelewicz (Marceli-Rower.Biz) i Sylwią Zduniak (Mybike.pl).
  • Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Michał Gruca, przed Antonim Mrowińskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team) i Stefanem Mandesem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MCP & Toyota Grupa Cygan), wyprzedzając Klarę Troficką (Warszawa) i Annę Magoń (Bike Fun Legionowo).
  • Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7,5 km). Zwyciężył Hieronim Kwartnik (UKK Huragan Wołomin), przed Bartłomiejem Sobiechem (CSS Kurpie) i Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt najlepsza była Wilhelmina Macnar (UKK Huragan Wołomin), przed Zofią Prugar (UKS Kolarz Nadarzyn) i Zuzanną Błazucką (CNC Warszawa Blaze Technology).
  • W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM wygrał Mybike.pl, przed Marceli-Rower.Biz i Grupą ANG.
  • W punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i MCP & Toyota Grupa Cygan.
  • W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM zwyciężył UKK Huragan Wołomin, przed UKS Kolarz Nadarzyn i Warszawskim Klubem Kolarskim.
  • W punktacji rodzinnej wygrała rodzina Luszków, przed Kołaczami i Mireckimi.
W dekoracji zwycięzców udział brał radny województwa mazowieckiego Krzysztof Skolimowski oraz Grzegorz Wajs.

Organizatorzy

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2023 w warszawskim Wawrze został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Lasami Państwowymi. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a partnerami imprezy były Dzielnica Wawer m.st. Warszawy i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Finałowa gala LOTTO Poland Bike Marathon 2023

Czas na efektowne zwieńczenie i podsumowanie sezonu. Gala finałowa LOTTO Poland Bike Marathon 2023 odbędzie się w niedzielę 22 października 2023 w sali widowiskowej Wawerskiego Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a w warszawskim Wawrze. Początek o godz. 16:00. Dekoracja klasyfikacji generalnej obejmie po 6 najlepszych osób z każdej kategorii wiekowej na wszystkich dystansach oraz po 6 najlepszych rodzin i drużyn. Będą też nagrody specjalne, m.in. koszulki kolarskie Orzeł Poland Bike i pamiątkowe trofea.

Już 29 października impreza „Muzeum Sportu Poland Bike 2023” przy Centrum Olimpijskie PKOl

W niedzielę 29 października pod hasłem „Muzeum Sportu Poland Bike 2023” zadebiutuje kolarska impreza dla amatorów organizowana przy współpracy z warszawskim Muzeum Sportu i Turystyki (jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego). Będzie to rywalizacja na krótkiej, widowiskowej rundzie terenowej, pokonywanej wielokrotnie w Warszawie przy Centrum Olimpijskim PKOl.

Zapraszamy.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony