Aktualności - edukacja i sport

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku – relacja

Zawodnicy podczas jazdy Autor: Media Poland Bike

Tym razem rywalizowało blisko 600 miłośników dwóch kółek.

Cykl wyścigów LOTTO Poland Bike Marathon zawitał do Otwocka już jedenasty raz w historii. Amatorzy na rowerach górskich ścigali się na niezwykle atrakcyjnej i wymagającej trasie, wytyczonej w Lasach Otwockich w obszarze Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

– Otwock ponownie przyciągnął tłum amatorów MTB i mnóstwo kibiców - mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Cieszy wysoka frekwencja i bardzo dobre opinie kolarzy, którzy na malowniczych i zarazem technicznych szlakach spisali się doskonale. To była świetna promocja kolarstwa i aktywności fizycznej.

Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się przy Medycznej Szkole Policealnej w Otwocku. Popularnego otwockiego „Medyka” odwiedzili też wyjątkowi sportowcy, którzy uczestniczyli w IV Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Maratonie MTB 2023, organizowanych przez Poland Bike przy współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Tytuły mistrzowskie zdobyli Paweł Arciszewski (Start Białystok) i Patrycja Kuczyńska (MKS Cyclo Korona Kielce). Gratulujemy!

Zwycięzcy

To był już 13. spośród 15. etapów cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2023. 

Na dystansie MAX (54 km) szósty raz w sezonie, a czwarty z rzędu wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Karola Sładka (7R Rowmix Team) i Pawła Arciszewskiego (Start Białystok). Natomiast wśród kobiet znów nie było mocnych na Urszulę Lewandowską (Damovo Bike Team), która odniosła już dziewiąte zwycięstwo, tym razem wyprzedzając Sylwię Tkaczyk (Damovo Bike Team) i Katarzynę Paszczyk (PT Mazury Team Ełk).

Trasę MINI (31 km) najszybciej pokonał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), za nim finiszowali Michał Gruca (Kamyk Radzymin MTB Team) i Filip Surdyk (Warszawski Klub Kolarski), a w gronie kobiet triumfowała Malwina Krzyczkowska (KS Luboń Skomielna Biała), przed Patrycją Kuczyńską (MKS Cyclo Korona Kielce) i Klarą Troficką (Warszawa).

– Wychowankowie naszego cyklu pokazali moc – podkreślił Grzegorz Wajs. – 19-letni Maciek Petryszyn, 16-letni Michał Gruca, 18-letni Filip Surdyk, czy 19-letnia Malwina Krzyczkowska zaczynali swoją przygodę kolarską na LOTTO Poland Bike Marathon od wyścigów dzieci Mini Cross i FAN, a dziś świetnie radzą sobie w dorosłym peletonie, także na arenie krajowej i międzynarodowej. To nas bardzo cieszy i jesteśmy z nich wyjątkowo dumni.

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Najlepszy był Hieronim Kwartnik (UKK Huragan Wołomin), przed Wojciechem Kałowskim (Regut) i Fabianem Kocem (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin) i Sandrą Nygą (Serock).

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM wygrała Grupa ANG, przed Marceli-Rower.Biz i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Rafbike Cycling Team i Kamyk Radzymin MTB Team. W młodzieżowej klasyfikacji FAN TEAM zwyciężył Kamyk Radzymin MTB Team, przed UKK Huragan Wołomin i Warszawskim Klubem Kolarskim, a w punktacji rodzinnej wygrali Dudkowscy, przed Klisiami i Mireckimi.

Organizatorzy

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Lasami Państwowymi i Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Otwocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a partnerami wydarzenia były Miasto Otwock i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 8 października w Twierdzy Modlin koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Zapraszamy!

 

 


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony