Aktualności - edukacja i sport

Światowy sukces młodzieży z Łochowa

Drużyna Team Poland Youth Coed Median z UKS Trójka w Łochowie Autor: Fot. ICU

Mistrzowie Polski, wicemistrzowie Europy i czwarci na świecie – tak o sobie mogą powiedzieć młodzi z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Łochowie.

Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza (70 tys. zł) drużyna Team Poland Youth Coed Median z tego klubu mogła reprezentować Polskę w kategorii  Cheer Coed Youth Median L3 oraz promować Mazowsze podczas Mistrzostw Świata ICU Junior Worlds 2024. Mistrzostwa, organizowane przez Międzynarodową Unię Cheerleadingu (International Cheer Union – ICU) odbywały się w Orlando (USA).

Droga do sukcesu

„Three Stars” z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Łochowie – zdobywając po raz kolejny tytułu Mistrza Polski w 2023 r. – zapewnił sobie możliwość ponownego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Po udanym debiucie na Mistrzostwach Europy ICU Europeans 2023 w Weronie – wicemistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej – od września 2023 r. rozpoczął intensywne przygotowania do startu na Mistrzostwach Świata ICU Junior Worlds 2024 i walki o najważniejsze trofeum: mistrzostwo świata.

Drużyna marzeń

W skład drużyny weszli utalentowani zawodnicy i zawodniczki: Szymon Bala, Lena Bereda, Natasza Biernat, Malwina Bujalska, Łucja Bury, Mikołaj Bzdak, Zofia Fedorczyk, Hubert Fedorczyk, Antonina Gierak, Nicole Harazim, Maja Kotulska, Malwina Krysik, Maja Łuniewska, Natalia Nieborek, Agata Pietrzak, Natalia Podgórska, Wiktor Posiewka, Lena Sawera, Daria Siudzińska, Maja Skóra, Julia Strąk, Weronika Styś, Maciej Świętoń, Antoni Zach, Hanna Ziółkowska, Agata Krupko, Antonina Konopka, Magdalena Masiak.

Trenerami Kadry Youth Coed są klubowi doświadczeni trenerzy: Maciej Markowicz i Aldona Guzek. Przygotowania wspierała Klaudia Gołębiewska (odpowiedzialna za akrobatykę) i Aleksandra Krześniak Markowicz (odpowiedzialna za trening motoryczny oraz opiekę fizjoterapeutyczną).

Drużyna Team Poland Youth Coed Median z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” w Łochowie uplasowała się, debiutując na Mistrzostwach Świata w USA, na czwartym miejscu, tracąc jedynie 0,5 pkt do miejsca medalowego. Była też jednocześnie jedyną drużyną z Europy w swojej kategorii wiekowej!


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony